*

Fotografie  a texty - All Rights Reserved - Copyright by: Eva Náhlovská

 

GuestBook

Domů
Nahoru

 

 

 

 

 

19.11.2017

Happy ukončila letošní výstavní sezonu. Do výstavních kruhů se vrátíme přístí rok před plánovanými štěňátky.

30.10.2017

Doplnila jsem všechny výsledky výstav u Happy, Grace a Windie

10.9.2017

Po více jak dvou letech se mi povedlo přesvědčit manžela, aby  mi zprovoznil  možnost aktualizovat stránky. Postupně budu dopisovat vše , co se událo během těch dvou let. 

 

23.6.2015

Štěňátka dnes byla na očkování , čipování a vyšetření očíček. Všichni to vzali jako skvělý výlet a moc se jim drbání od všech okolo líbilo.

Vyšetření očíček dopadlo skvěle, celý vrh je čistý tedy klinicky zdravý. A na konci příštího týdne se štěňátka začnou rozjíždět do nových domovů. Budu muset začít pomalu balit batůžky, aby tady něco štěňátka nezapomněla :-)

V sekci vrhu H je dopsáno, které štěňátko, kde bude bydlet. 

Největší novinkou je naše nová naděje : Honey Happy Ronna Bohemia

2.6.2015

Štěňátka rostou, mazlí se, škádlí se, hrají si a neskutečně vrtí ocásky. Jejich hmotnost vzrostla na něco kolem 2,5 kg. Do fotogalerie přidávám fotky , nejnovější jsou ze včerejška ve věku 4. týdnů. Kdo se chce přijet i jen podívat , ozvěte se.

20.5.2015

A konečně mají jména. Dalo mi to zabrat, ale všichni jsou od medu " medový ", za prvé mají barvu jako med a za druhé jejich bříška vypadají jako když vylízaly sud medu a stejně tak se i valí, když jdou :-)  další jména jsou srdce, objetí, naděje, štěstí a medové chlupy. Všechna už mají přes kilo, přestože je jim jen15 dní.

17.5.2015

Během devátého a desátého dne otevřela oči všechna štěňátka, také stále více využívají nožičky k "chůzi ". A dnes se dokonce i začaly okousávat navzájem. Opět přidávám fotky na rajče. Jména jsou téměř hotová, chybí mi jedno poslední. V příští aktualizaci již určitě budou. 

14.5.2015

Do fotogalerie přidávám postupně nové fotky. Dnes 9. den prvorozená fenečka kouká oběma očima. Tedy má je otevřené, ale ještě nějaký čas potrvá než opravdu prohlédne. Také říkám, že je Grejsa učí chodit. Vleze k nim do bedny, všechny je vzbudí, a potom vyleze ven a kouká na ně, jak se snaží používat tlapky, a jak ji hledají. V nejbližších dnech budou i jména štěňátek.

9.5.2015

Štěňátka rostou a doufáme, že budou takto pokračovat i nadále. Vymýšlení jmen mi dává letos nějak zabrat. Písmenko " H " je hodně zvláští, protože složit jména tak, jak jsem zvyklá, se mi vůbec nedaří. Ale mám na to ještě čas.

Zde je přidána jejich fotogalerie na rajčeti -  http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/H_vrh

 

5.5.2015

A je to tady ! Po dvou letech jsme se zase dočkali štěňátek. Tentokrát jsou to samá zlatíčka 3 holky a 2 kluci.                Z porodních hmotností jsem překvapená ještě dnes 4 x 40 dkg a 1 x 36 dkg.  V podstatě se narodila týdenní štěňátka:-) Takhle veliká jsme nikdy neměli. Doufáme, že vše bude i nadále v pořádku. Do týdne budou mít svá jména  a určitě jim dodělám i fotogalerii na rajčeti.  

 

1.5.2015

Je máj lásky čas a my se těšíme čím dál tím více na štěňátka. Jsem moc zvědavá, co za tajemství Grejsinka zatím schovává.

 

2.4.2015

Největší novinkou je potvrzená březost Grejsiny, která si ji dala s malým předstihem ke svým narozeninám. Grejsinko, je něco po půlnoci a právě v těchto chvílích, kdy to píši, ses drala na svět jako poslední štěňátko vrhu "G" a zároveň i poslední štěňátko Windie  a jsou to již 2 roky. Přejeme ti zdravá štěňátka, že budou krásná, o tom není pochyb :-) . Grejsa nám udělala radost již v únoru, kdy ji byl přiznán titul šampionky CZ.  Na brňenské výstavě byla sice 2, res. CAC, ale protože Lucka byla hodná a nechala si vystavit šampionát již v sobotu, přešel kýžený CAC na Grejsinu. Moc děkujeme.

Nesmím zapomenout na Kvínika, který oslavil na konci března již 12. narozeniny. Letí to letí. Kvíniku zdravíčko a ještě nějaký ten rok s námi.

 

 

CO NÁM DAL A VZAL ROK 2014

Začátek jara  probíhal celkem v klidu. V dubnu měla premiéru Grejsa na své první výstavě ve třídě mladých v zahraničí v německém Chemnitzu a ke konci dubna v Českých Budějovicích, kde byla velmi úspěšná. V květnu měla Šejnička zánět močového měchýře a Grejsa byla úspěšná na výstavě v Litoměřicích. Počátkem června byla Grejsa veleúspěšná na Klubové výstavě v Řepči, poté se však Šejničce začalo rychle horšit zdraví a 26.6. nás opustila. Grejsa i já jsme zvládly ještě výstavu v Klatovech, bylo to pro mne hodně těžké dva dny po odchodu Šejničky. Grejsa byla úspěšná, ale na závěrečné soutěže jsme neměly sílu. Původně jsem měla předvádět i Barču ( Ch.Baroness Brenna Ronna Bohemia  - dcera Šejny), ale měla jsem strach, jak by to dopadlo. Při pohledu na ni se mi hrnuly slzy do očí. Měla jsem si to s ní vynahradit na Evropské výstavě v Brně. To jsme  však netušily, že klatovská výstava je pro ni tou poslední. Zemřela náhle přesně měsíc po Šejničce 26.7.2014.  Léto bylo hodně smutné !                                                                                                                                

Na obou letních výstavách v Mladé Boleslavi obdržela Grejsa res. CAC. Daly jsme si delší volno a jely až na Evropskou výstavu do Brna a dvě přidružené výstavy. Výlet pohoda a výsledky super. Grejsa dostala CAC, res. CACIB a to ve třídě otevřené v jejích 19 měsících. Odvezla si tedy jeden z nejvyšších titulů - Vice European Winner 2014. Úspěch super! Ač to vypadá neskutečně titul Evropské vítězky přivezla naše krev vnučka Šejničky a dcera Barunky - C.I.B. Ask an Answer from River Agara.  To už se bez mých slz neobešlo. Čím je starší tím více je oběma podobná. Evropské výstavy se také zúčastnil brácha Barunky, tedy syn Šejničky a Quinna - Vet.Ch. Baron Brit Ronna Bohemia -  a odvezl si titul nejvyšší - Veteran European Winner 2014.  Následovaly dvě mezinárodní výstavy v Praze, kde první den obdržela poslední titul CAC pro GrandCh. Ch.Wonderful Dream Windie of Kassiopeia, Grejsa V2, res. CAC. V neděli už byla hlášená jen Grejsa, která mezitřídu vyhrála, obdržela V1, ale z neznámé nám příčiny nedostala titul CAC. Výstavní sezonu jsme zakončily klubovkou a speciálkou v Mladé Boleslavi, kde Grejsa obdržela oba dny V1, CAC.  Pro dokončení titulu Ch. CZ ji tedy chybí jeden CAC z mezinárodní výstavy.

Jestliže shrneme rok 2014 - vzal nám dvě krásné milované feny  a možnost dočkat se štěňátek od Elfinky, která se rozhodla, že v roce 2014 hárat vůbec nebude. V květnu 2015 ji bude 6 let a to je na první štěňátka pozdě.

A co nám dal? Dal nám tedy Grejse titul Junioršampionky CZ a reserve Evropskou vítězku. Radost z Britova úspěchu na Evropské výstavě - Evropský vítěz veteránů.

Co si přát pro rok 2015? Hodně zdraví a štěstí pro všechny kolem ať už mají dvě nebo čtyři nohy, aby byl alespoň tak úspěšný jako rok 2014, ale nebyl tak slzavý.  Grejsince přejeme  zdravá a krásná štěňátka, kterých se snad na jaře k létu zase po dvou letech dočkáme.  A kdyby dodělala za tři týdny šampionát CZ v Brně,  bylo by to moc fajn :-)

 

4.7.2014

Sen stal skutečností a Grejsa má přiznaného Českého Junior Šampiona. Stačily ji k tomu 3 výstavy. Kéž by byla po svém otci Quinnovi.

26.6.2014

Opustila nás naše Šejnička, krásná, milá, mazlivá a hlavně skvělá maminka 26 štěňátek, ale odrodila jich 29. celý život neměla žádné zdravotní problémy, až nyní v květnu se objevil zánět močového měchýře. Vše se ale zdálo po přeléčení dobré. Bohužel za dalších 14 dní se objevily obtíže spojené s vysokým věkem, které vedly k tomu, že během dalších 14dní přestala přijímat jakoukoliv potravu.

Čest její památce.

14.4.2014

Tak jsem vyrazily na první výstavu ve třídě mladých  a to hned za hranice do německého Chemnitzu. Grace se chovala ukázněně a vybojovala první titul CAC-J a k tomu přidala ještě BOJ.  V odpolední soutěži se nám podařilo dostat se mezi 5 nej v mladých v FCI 1. Do dalšího výběru postupovali, pak již jen dva vybraní. Ale i to považuji za veliký úspěch, protože amplion ze kterého se dral řev v němčině, únava moje i Grace byla již veliká. První velká výstava po dlouhé době i pro mne byla náročná, natož pro roční skoro ještě štěňátko. Děkujeme všem za přání a paní rozhodčí za krásný posudek. Pokud získáme fotky z posuzování určitě je dám na stránky, co nejrychle.

 

2.1.2014

Konečně jsem dodělala fotogalerie oběma holkám a jejich společnou. Kismet jsem tam přidala i pár fotek z domova v Německu. Postupně budu přidávat nové fotky do dalších fotogalerií.

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/GRACIOUS/

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/KISMET/

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/GRACIOUS_A_KISMET_JAK_ROSTOU/

 

18.12.2013

Kismet se vrátila tam, kde je opravdu doma, do dalekého Kusey v Německu. Přesně před 6. měsíci  16. června jsem jela narychlo pro malou chlupatou kuličku s nadějí, že snad trošíčku podpořím svoji kamarádku v boji s těžkou nemocí. Nyní 16. prosince  se mohla Kismet " zlatá hvězdička " ze souhvězdí Kassiopei vrátit zpět  a dělat radost své paničce.Máme z toho obrovskou radost neboť to  znamená, že její panička vyhrála boj se zákeřnou nemocí a je opět zdravá a může se nadále věnovat svému koníčku a velké lásce  - chovu kolií. Dostat takovou důvěru byla pro mne velká čest. Jsem šťastná, že jsem alespoň takto mohla pomoci v těžké době své skvělé a milé kamarádce. Loučení s Kysinkou pro mne nebylo jednoduché i slzy ukáply, ale pocit, že jsem snad trošíčku pomohla, je mi odměnou.

 

08.07.2013

Dvě malé holčičky rostou, jak se říká jako z vody. Jenže z vody nerostou , papají  a papají. Hlavně na Kismet je to hodně vidět, naše Grejsina je zřejmě křížená s kočkou, a tak toho hodně vyběhá. Někdy mám také pocit, že jsou křížené s krokodýlem, to když zkouší, co vydrží moje lýtka.  Konečně mají své fotogalerie a také jejich společnou, kam se vejdou i naše dvounohé děti.

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/GRACIOUS/

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/KISMET/

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/GRACIOUS_A_KISMET_JAK_ROSTOU/

 

Nové fotogalerie se dočkala i ostatní štěňátka, budou tam přidávány fotky z jejich nových domovů

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/G_Z_NOVYCH_DOMOVU/

 

25.06.2013

Jak to napsat. Naše Grejsinka tady má novou dočasnou kamarádku. Přivezla jsem ji minulou neděli z dalekého Kusey  od kamarádky, která nyní prožívá  nejtěžší dny  života.  Doufáme, že všechno dobře dopadne a " Kismet Zlatá Hvězdička "  se bude moci vrátit, co nejdříve domů a dělat radost své paní a stane se pokračovatelkou krásných kolií z Kassiopei. Děkuji Líbě, že si udělala čas a narychlo se mnou pro Kismet jela. Je to daleko a cesta domů byla pro mne  plná emocí stejně tak jako pár chvil s Inou a s koliemi z Kassiopei.  

Holkám samozřejmě uděláme vlastní fotogalerie jen, jak čas dovolí.

09.06.2013

Štěňátka jsou u nových majitelů. U Grejsinky rozhodl dnešní den, že opravdu zůstane doma. Měli se na ni přijet podívat noví majitelé, ale dnes to narychlo zrušili. Já si strašně oddychla, protože čím více se blížila hodina HÁ , kdy mají dorazit, tím více mi bylo úzko, bylo mi jasné, že s Grejsi se budu loučit špatně. Můj vnitřní hlas s prodejem nesouhlasil. Spadl mi přímo šutr ze srdce, že nepřijeli. Také je vtom trochu nostalgie, protože právě Grejsina je úplně poslední štěňátko, které se Windie narodilo. Windie již nebude kryta. Grejsince  jsem  tedy narychlo vytvořila  vlastní stránku.

Také jsme  zaktualizovali plánované vrhy.

Fotky na rajče dohraju až zítra.

02.06.2013

 Stále máme volná štěňátka, více v plánovaných vrzích zde   http://www.ronnabohemia.cz/plánované_vrhy.htm

06.02.2013

Až nyní v únoru se dostáváme k aktualizaci našich stránek a začneme shrnutím roku 2012.

Výstav se účastnila jen Windie, která byla v Drážďanech výborná 3, na KV v Mladé Boleslavi obdržela V1,CAC a druhý den na Speciální výstavě obdržela tituly nejvyšší  CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB a BIS. Byl to skvělý zážitek. Splnila tím podmínky pro udělení titulu Klubového šampiona.

Největším zážitkem však pro mne bylo narození našeho druhého děťátka, tentokrát dcery Kateřiny na začátku května, v této době na začátku února již leze.

Otevřela jsem novou sekci 2003-2013 o naší chovatelské stanice, kde trochu shrneme a zmapujeme těch 10 let od jejího vzniku.

Máme nakryto, březost bude potvrzena na konci února. Více v plánovaných vrzích.

17.08.2012

Fantastic Finley Ronna Bohemia našel nový skvělý domov :-) Moc děkujeme všem za pomoc !

21.06.2012

Fantastic Finley Ronna Bohemia hledá nový domov ze zdravotních důvodů jeho paničky.   V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat mejlem nebo telefonem.    eva.nahlovska@seznam.cz            mobil: 606 713 719

 

30.04.2012

Slibuji, že konečně přidáme  fotky  do fotogalerií na rajče.

http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz

Windie se prvně ukázala na výstavě a to v Drážďaněch, kde získala výborná 3, což považuji za úspěch, protože vím, jak je těžké ji vystavit  prvně po štěňátkách. Bývá rozjívená a neukázněná. Tentokrát si však hrála na poslušnou a Helče ( ch. st. Královský Dar ) patří velký dík, že ji vzala s sebou a ukázkově předvedla. 

04.03.2012

Začala nová výstavné sezóna, ale vzhledem k mému  stále více se kulatícímu bříšku, ji na jaře musíme přeskočit :-) Ale vůbec nám to nevadí. Elfi byl minulý týden vyoperován  šroub z nohy a bude tedy ještě nějaký čas trvat než to rozběhá a než dorostou chlupy.  Nejvíce nadějí vkládáme do našich nejmladších odchovanců. Fantastic Feebee RB, která se stala 3. TOP dorostem 2011. Elfinka se stala 2. TOP dospělou fenou 2011.

Novinkou je nakrytá Duchess Diana RB,  jestli to vyšlo, budeme vědět za 14 dní. Více v sekci " plánované vrhy "

Dnes také přidáme fotky do některých fotogalerií, hlavně vrhu "F" z nových domovů. http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz

04.01.2012

Ohlédnutí za rokem 2011, co se vlastně všechno stalo a nebylo toho zrovna málo.

 Windie měla svá druhá štěňátka, která nám dala hodně hodně zabrat, ale zvládly jsme to. Já i Windynka. Vrh „F“ se má čile k světu a dorůstá své rodiče.  Na výstavách se začala ukazovat z tohoto vrhu Fantastic Feebe RB a nebylo to vůbec špatné. Známky velmi nadějné hovoří za vše. Dorůstá pomalu do krásy  a doufáme, že letos  bude ještě úspěšnější.

 Předchozí vrh „E“ sklízí úspěchy  na poli výstavním i pracovním.  Největším pracovním úspěchem je složení zkoušky  HWT TS feny Express Etty RB jako první dlouhosrstá kolie v ČR, připravuje se také na agility. Etty je úspěšná i na výstavách , a tak doufáme, že se objeví letos na nějaké výstavě  a budeme jí držet palce, aby  vybojovala poslední titul CAC na MVP, který potřebuje na udělení titulu  Český šampion krásy. Empress Ejmi RB je úspěšná v Rakousku na výstavách, i když loni se vrhla na pole pracovní a složila Canisterapeutickou zkoušku.  I její bratříček Emperor Elwis RB se chystá na canisterapeutickou zkoušku.  Empress Elfi RB  se ukazuje pouze na výstavách,  ale o to  úspěšněji. V roce 2011 získala oba Klubové vítěze, tedy pražského i moravskoslezského klubu. K tomu přidala národního vítěze, několik CACů na  jaře, kdy splnila oba šampionáty  Junior  šampiona i Českého šampiona krásy. Přidala pár res. CACIBů, CACIBů. Musíme počkat na rozhodnutí FCI zda má  nebo nemá splněného Intechampiona. Rok 2011 však zakončila zlomeninou zadní nohy a momentálně v ní má šroub, který by však měl pomoci k tomu, aby v budoucnu byla naprosto v pořádku a mohla se věnovat  štěňátkům  i další výstavní kariéře.

 Duchess Diana RB snad letos bude hárat v nějaký lepší čas než na konci července a konečně se dočkáme jejich štěňátek.

Vrh  „C“ - většina si užívá zahrádek a domečků majitelů a má se myslím dobře. 

 Vrh „ B “  - Baroness Brena RB měla další štěňátka v ch. st. from River Agara. Její bratříček Baron Brit RB stále běhá s nadšením agility.

 Vrh „ A “  se posunul do kategorie  veteránů, 18. prosince  jim bylo 8 let , dodatečně přejeme pejskům  ještě mnoho let s pevným zdravím.

 Šejnička si užívá penze.  Quinna bychom ještě rádi ukázali někde na výstavě, protože  stále vypadá dobře a je v dobré kondici. Na nevěsty je stále hodně natěšený.  Já doufám, že mu pevné zdraví vydrží po jeho tatínkovi, který se dožil 15 let a 5 měsíců.

 A v naší člověčí smečce bude také velká změna v dubnu 2012, kdy se narodí naše druhé dítko a tentokrát holčička.  Bratříček Matýsek už se těší a my také.  

Věříme, že rok 2012 bude stejně úspěšný jako rok 2011, i když v některých případech by mohl být i lepší.

Přejeme všem majitelům našich štěňátek štěstí, zdraví a spokojenost v roce 2012. Mnoho chovatelských i osobních úspěchů a děkujeme jim  za péči o naše štěňátka.

20-21.8.2011

EMPRES ETTY RB SPLNILA JAKO PRVNÍ DLOUHOSRSTÁ  KOLIE V ČESKÉ REPUBLICE ZKOUŠKU HWT TS.

BLAHOPŘEJEME !!!

 

31.05.2011

Elfi má oficielně přiznané oba šampionáty. JCh. CZ a Ch. CZ  Empress Elfi Ronna Bohemia  :-)

29.05.2011

Novinek je zase plno. Windie má svá druhá štěňátka, která se dnes odstěhovala na první zkouškový den do venkovního výběhu.  Papají, spinkají, rostou a hlavně už si hrají, což mi svádí k tomu trávit u nich spousty času a dívat se a dívat. také došlo na slibovanou fotogalerii štěňátek a také jsme hodně doplnili fotogalerii Elfinky, která v jarní výstavní sezóně nasbírala dostatek titulů, abych ji mohla nechat přiznat  Šampiona krásy České republiky, ale také Junioršampiona CZ.   K tomu přidala titul a to hned 2 x za sebou po týdnu, "Klubového vítěze", který ještě žádný potomek naší chov. stanice neměl. Také se jí povedlo dostat svého prvního Národního vítěze.  Do výstavních kruhů se vrátíme v létě, až budou štěňátka u nových majitelů a bude snad více času. Plánů máme mnoho jen aby se plnily.

15.04.2011

Novinek je opět plno. Byly vyhlášeny výsledky psa roku 2010 a naši pejsci se rozhodně neztratili.  Emperor Elwis RB byl 2. nejlepší mladý pes, Empress Elfi byla 2. nejlepší mladá fena a k tomu přidala ještě 7.místo  v dospělých fenách a Ch.Wonderful DreamWindie of Kassiopeia byla 2. nejlepší fenou roku 2010. Také začala jarní výstavní sezona. Elfi ji začala v Mnichově čtvrtým místem, které bylo oprávněné neb vůbec nechtěla koukat a to ani na rozhodčího ani na mě. O 14 dní později jsme byly v Berlíně, kde už se chovala výstavně, ale přesto byla zase čtvrtá. Ale tady už jsem cítila křivdu neb před námi byla i fena, která se bála běhat.  Za to v rakouském Wieselburgu už to Elfi pojala profesionálně a získala tituly nejcenější CACA,CACIB a BOB.

Na výstavě v Ostravě byla také Empress Etty RB, která získala v mezitřídě V1,CAC , který už je druhým jejím titulem z letošního roku. 

A očekávaná štěňátka rostou u Windinky v bříšku rychlým tempem a jejich příchod na svět se blíží. Windie vypadá jako tank, ale ještě musíme  minimálně 12 dní vydržet.

 

27.02.2011

Máme nakryto a to je největší novinka na našich stránkách. Bližší info v plánovaných vrzích.

Také  nabízíme na krytí psa z vrhu "E" viz. úvodní stránka.

 

15.01.2011

Dlouho, dlouho jsem neaktualizovala, ale  úspěchy se mezitím nashromáždily, a tak to budu muset vzít všechno najednou. Také skončil rok 2010, který byl úspěšný, co do vystavování i  skládání zkoušek u mých psů i našich odchovanců tedy našich dětí.  Elfinka byla na podzim totálně mimo výstavní kondici, ale přesto se dostavil i úspěch. Na MVP v Českých Budějovicích obdržela V2,res. CAC. Další víkend na speciální výstavě v Rychetech dostala V1 ,CAC a druhý den na Klubové výstavě  V2, res.CAC. Tím ukončila loňskou výstavní sezonu, protože opravdu  měla kožich v čistírně. Ale kožíšek úspěšně roste.

Za to Windynka  byla a je ve výstavní kondici. Ta si v mezeře mezi Bratislavou a Budějovicemi stříhla klubovou a mezinárodní  výstavu v Tullnu, v Rakousku. Na klubové výstavě se tvářila velice znaveně a podle toho také ten běh vypadal, byla výborná druhá. Druhý den to však byla stará známá větrná Windie, ve třídě šampionů si v neděli vyběhala V1, CACA ze čtyř fen a boj o CACIBa, kterého jsme tak chtěly, prohrála  s budoucí evropskou vítězkou, získala tedy ještě res. CACIB. Na posledního CACIBa  na mezinárodního šampiona si tedy musí ještě počkat.  Dále na MVP v Budějovicích byla V3 a na Speciální i Klubové výstavě v Rychetech byla vždy druhá V2, res. CAC. To znamená, že i na klubového šampiona  si musí počkat.  A čekat bude možná déle, protože ji na jaře čekají štěňátka. Stále zatím trvá předpoklad, že  nakryjeme Dianu, která žije trvale u přátel v Chrastu u Chrudimi. Ženicha vybíráme a máme strach, abychom nepřebrali. Více informací snad bude během února v sekci „ plánované vrhy „

A dostáváme se k našim odrostlým štěňátkům, která jsou úspěšná , jak na poli výstavním, tak závodním. Baroness Brena RB splnila zkoušku ZZO,gratulujeme. Moc , moc bych chtěla vyzdvyhnout úspěch Empress Etty RB, která jako druhá v České republice splnila zkoušku ZVOP, tedy vlohu k pasení a k tomu minulý víkend přidala na  NV v Olomouci V1, CAC, i té gratulujeme. Holky snad bude následovat ve zkouškách také Emperor Elwis RB.

Letošní výstavní sezonu zahájíme v Mnichově.

29.08.2010

Empress Elfi RB zazářila na MVP Mladá Boleslav a z mezitřídy dovezla titul CAC a CACIB. Titulem CAC splnila podmínky pro udělelení titulu

JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY. Windie skončila druhá s res. CAC.

24.08.2010

Empress Elfi RB a Emperor Elwis RB byli na RTG kyčlí a loktů, oba se skvělým výsledkem 0/0 na všech nohách :-)

O víkendu jsme zavítali po čtyřech letech do Bratislavy. Dvoudenní výstava se tentokrát konala po 15 letech na koňském závodišti na Petržalce a musím konstatovat, že to bylo mnohem lepší než v halách. Klidné prostředí , velice prostorné kruhy a také vyšlo počasí. Kdyby pršelo bylo by to horší, to by se hala hodila :-) . Ale bylo sluníčko občas mráček, stín stromů byl velice příjemný. Závěrečné soutěže opět důstojné, moc pěkné, i když se Windie mezi nej 3 psy v FCI I nedostala. Byla však se zájmem prohlížena  a zřejmě její fotka bude zdobit nejedno album přítomných diváků. Windie tedy v sobotu CAC, CACIB, BOB,  rozhodčí p. Kuzejl, v neděli V4 na paní rozhodčí Lisbeth Mach byla moc mohutná na fenu a málo sladká. Elfinka  má  pro změnu kožich v čistírně,  ale i tak si dokázala vybojovat či spíše vyběhat v sobotu res. CAC ze 3 fen v mezitřídě, a v neděli CAC ze 4 fen v mezitřídě.

12.06.2010

Každoroční výstava v Litoměřicích, Windynka V1,CAC, res. CACIB, Elfi V2, Emperor Elwis V1, CAJC.

Prvně jsme byli na Národní výstavě v Klatovech, Windie V1, CAC , Elfi V1 CAJC a J-BOB.

18.05.2010

A opět máme novinky. Začneme pražskou mezinárodkou, kde Elfi získala V2, Windie V1, CAC, res. CACIB, obě holky tedy zůstaly těsně pod čarou na nominaci na Cruft´s 2011.  Také tam byl bratříček Elfinky, Emperor Elwis RB, který byl výborný 3. Podědil temperament po mamince Windince a ve výstavních kruhu dělá především blbosti, různě se ošívá a zůstat v klidu je pro něho nemyslitelný úkol :-) Je to pravé mládí a tento temperatment mnoho lidí oceňuje. Elwis chodí pravidelně na cvičák a možná v brzké době složí i svoji první zkoušku. Také se připravuje na canisterapeutický výcvik.

Klubová výstava Řepeč, pan rozhodčí Jean-Paul Kerihuel, nadočekávání úspěšná výstava, Elfinka  získala  CAJC  a BOB. Windinka 3.místo. Zúčastnili se i Baron Brit RB  byl výborný pátý a Berry, která dostala hodnocení velmi dobrá. Také musím poznamenat, že klubového vítěze obdržela naše vnučka Ask and Answer from River Agara, která je dcerou  Baroness Breny Ronna Bohemia, tedy její babičkou je naše Ch. Channy Gladys  a dědou náš ICh.Queenly Mighty Quinn of Kassiopeia. 

Windie posudek - VÝBORNÝ TYP,DYNAMICKÁ V POHYBU,VELMI DOBRÁ HLAVA A VÝRAZ,VÝBORNÁ HORNÍ LINIE, ÚHLENÍ A PŘEDNÍ FRONTA, VÝBORNÁ DÉLKA OCASU A SRST.

Elfinky posudek by se dal zarámovat - VÝBORNÝ TYP, VELMI HEZKÁ SÍLA KOSTRY A PREZENTACE, VÝBORNÁ HLAVA A VÝRAZ, VÝBORNÁ HORNÍ LINIE,VÝBORNÉ TĚLO, ÚHLENÍ,OCAS,SRST, VÝBORNÝ POHYB.

V neděli jsme zavítali na  Klubovou výstavu do německého Penigu, kde posuzoval pan rozhodčí Jimmy Tait z Anglie. Elfinka skončila na 4.místě z 16 fen ve třídě mladých. Windinka  opět třetí. Elfinka se dostala do čtyřech nejlepších  mladých fen, pak měl pan rozhodčí velmi zamotanou hlavu, 10 minut chodil kolem těchto čtyřech fen, krčil rameny, kroutil hlavou, znovu si je prošahal, zase koukal z dálky, znova si zaběhaly, pak pronesl " Ó můj bože, co mám dělat " ? Feny byly velice vyrovnané a kvalitní. Čtvrtého místa si nesmírně vážím.

Posudek Elfinky mluví za vše i ten je k zarámování - SUPER FENA, OBDIVUHODNÝ KOŽICH A KONDICE, POHYBUJE SE JAKO SEN, VÝBORNÁ PREZENTACE A PŘEDVEDENÍ.  

Ani Windie se nemusí za svůj posudek stydět - TMAVĚ ZLATÁ FENA,  VÝBORNÉ TĚLO, ZASLOUŽENĚ VE TŘÍDĚ ŠAMPIONŮ.

 

Oba rozhodčí byli PÁNI ROZHODČÍ v pravém slova smyslu. K pejskům byli velmi milí a jemní a k majitelům příjemní.  Na obou bylo vidět, že je posuzování baví, a že posuzují se zájmem.  Bylo zážitkem vidět je posuzovat a setkat se s nimi osobně. Jejich posouzení si velice vážím.

 

27.04.2010

Dnes  se stala Windie oficiálně Českým šampionem !!

Z novinek je toho hodně. Elfinka na svojí první výstavě v rakouském Wieselburgu překvapila a ve třídě mladých obdržela titul CAJC. Do odpoledních souteží jsme  nastupovaly jen proto, aby  nasbírala nějaké nové zkušenosti. Nečekali jsme , že   vyhraje nejlepšího mladého psa skupiny FCI1 (JBIG), více toho získat nemohla neb JBISe nedělali. Windie byla výborná třetí, protože její radost z výletu byla bezmezná a trošíčku byla i rozjívená a zlobivá. Byl to vůbec její první dlouhý výlet po štěňátkách.

Další víkend byla výstava  v Berlíně, kde Windie získala skvělé druhé místo a res. CAC z 11 fen. Elfinka byla sice zase vzorná, ale za světlejší barvu a trochu tlustější kožíšek dostala velmi dobrou. I to se stává :-)

Minulou sobotu jsme byli v Českých Budějovicích.  Elfinka byla výborná 2 , porazila ji fenka, která dostala následně i  titul BOB. Windinka se vyznamenala a dostala posledního CACe, kterého potřebovala pro přiznání titulu Český šampion. Windie byla po roce a půl na své první výstavě v ČR po štěňátkách. Běhala tak rychle, že jsem jí nemohla ani stačit a doběhala si tak i pro CACIBa.

V ČB byli také představeni naši odchovanci: ve třídě mladých Emperor Elwis RB - V3, a Baron Brit RB - V3 ve třídě otevřené. Jen tak podívat se na nás přišla Empress Elly RB. Všem děkuji.  Nafotili jsme pár foteček a jeli spokojeně domů. Fotky budou v brzké době  ve fotogalerii na rajčeti.

A kam se chystáme dále ?? No přece do Prahy :-)

 

03.04.2010

Včera jsem navštívila Emperor Elwise RB a nestačila jsem se divit, jak vyrostl, a jak moc je podobný Quinnovi, tedy jeho tátovi.  V 11.měsících měří 59 cm a je to kus psa. Malý drobek to opravdu není. Je hodně mazlivý a hravý a chvilku nevydrží na jednom místě.

Nové fotky Elwise, Ejmi,Essy, Elly, Eimi zde :   http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/E_VRCH_-_Z_NOVYCH_DOMOVU/

Nové fotky naší Elfinky :  http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/ELFI_EMPRESS_ELFI_RONNA_BOHEMIA/

14.02.2010

Nové fotky Empress Elfi RB ve věku 9. měsíců a Coaly Countess RB ve věku 3 let. Holky bydlí spolu a docela jim to spolu klape :-)

  http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/ELFI_EMPRESS_ELFI_RONNA_BOHEMIA/

Samozřejmě se připravujeme na výstavní sezonu, kterou začneme v dubnu.

 

01.01.2010

Všem přejeme klidný a spokojený rok 2010. Štěstí a zdraví pro lidičky i  pejsky.

A jaký byl rok 2009?

Zažili jsme krásné chvíle s našimi štěňátky od Windie, radovali jsme se také ve výstavních kruzích, ale také nás ranila smutná zpráva o Baroness Barry RB. Všem děkujeme za péči o naše odrostlá či dorůstající štěňátka, zkrátka naše odchovy.

20.11.2009

Podařilo se mi konečně dodělat vlastní stránku Duchess Diany RB. Také jsem přidala  fotky do jednotlivých fotogalerií.

16.11.2009

Na MVP v Praze se prezentovala  Duchess Diana RB z konkurence 5 fen v mezitřídě byla  výborná 3.  Také se představil Emperor Elwis RB ve třídě štěňat se známkou Velmi nadějný.

Elfinka nám roste,  a tak jsem přidala na úvod její nové fotky a doufám, že tento týden dodám  fotky  i do jednotlivých sekcí fotogalerií.

29.10.2009

Na klubové výstavě v Rakousku  získala Empress Ejmi RB   ocenění Velmi nadějná s krásným posudkem.

Baroness Berry RB -  splněna zkoušku v agility LA1 a  postoupila do LA2.

26.10.2009

Na Národní výstavě v Brně  zazářila Baroness Brena RB - CAC, národní vítěz, BOB, měla jsem tu čest ji předvádět :-)

Na MVP  v Českých budějovicích zářila Breny dcera Ask an Answer from River Agara -  získala poslední CAJC na Junior šampiona CZ a přidala J-BOB.

První výstavu absolvovala Empress Etty RB, dostala známku nadějná ve třídě štěňat.

15.10.2009

Co nového? Byla Klubová výstava v Mladé Boleslavi, kde první úspěch zaznamenal Emperor Elwis RB - VN1 - BIS štěně, naše Elfinka dostala též VN1, Baron Brit se vyznamenal a z 15 psů ve třídě otevřené obdržel  V3, což je skvělé. Baroness Brena dostala VD4, ale z posudku není jasné za co a Duchess Diana VD, ostatně jako dalších 5 v mezitřídě.

Důležité bylo, že byla Duchess Diana RB  obonitovaná 54cm, chovná výborná , Diamond Duke také prošel bonitací 60cm, chovný výborný. Duchess Diane byla uchovněna při KV v Chropyni, kde také získala titul CAJC a J-BOB.

Zaktualizovali jsme stránky  ve vrhu "D", "E", Elfinky. Nově přibude stránka Duchess Diany RB, kterou máme ve spoluvlastnictví a na jaře 2011 bychom se rádi dočkali od ní štěňátek. Diana byla též na kyčlích u MVDr. Čápa 13.10.2009 se super výsledkem 0/0 a úhly 110/108 stupňů.  Její stránku zprovozníme, až bude větší chvilička času.

Všem účastníkům výstav děkujeme a úspěšným gratulujeme.

11.09.2009

 Elfi má konečně svoji stránku :-)

06.09.2009

Quinik  na své jediné výstavě v letošním roce získal na MVP Mladá Boleslav třetí a poslední titul CAC na udělení titulu Český Grandšampion.

Chystáme se udělat vlastní stránku naší malé Elfi. Také musíme splnit slib  a přidat fotky Duchess Diany RB do fotogalerie.

Co více napsat, Windynka je bez chlupů po štěňátkách, Quinnik se vzpamatovává z hárání Šejničky, tentokrát to prožíval hodně naplno. Stihl si při tom udělat i něco s přední nohou, ale zdá se, že to už bude dobré. A Šejnička? Ta byla a je spokojená a užívá si důchodu. Také ji ukážeme na KV v Mladé Boleslavi, tedy jestli se bude chtít ukazovat.

31.07.2009

Od zítřka snad už budou všechna štěňátka u svých majitelů.  Noví majitelé byli na dovolených, a tak si tady štěňátka trošíčku prodloužila pobyt. Windinka byla skvělá maminka.

Jen , co bude chvilka času, nově bude mít  svoji stránku Elfi.

Přidali jsme fotky  do fotogalerie do vrhu " D " a to fenky  Duchess Diana RB.

 

11.07.2009

Některá štěňátka jsou již u nových majitelů, nové fotky budeme i nadále přidávat do foto galerie na rajčeti.

Do foto galerie jsme přidali fotky Šejničky, která je momentálně ve velmi dobré kondici a zkusíme ji ukázat i na  výstavách, které ji však za mládí nikdy nebavily. Třeba to bude na stáří lepší :-)

 

24.6.2009

Všechna štěňátka už mají své majitele. Do nových  domovů se začnou rozjíždět od 10. července. Ihned , jak nám to počasí dovolí,  nafotíme jednotlivá štěňátka.

Fenečka z našeho chovu Countess Cerry RB snad čeká štěňátka, otcem bude mladý úspěšný pes Fill Královský dar. Liniově se  štěňátka vrátí na veleúspěšného psa Lynway Seldom Sober.

Štěňátko si můžete  zamluvit na  tel. 607913141.

Také jsou stále volná štěňátka po Quinnovi a to v Doubku u Prahy , jsou ihned k odběru.  Kontakt na paní Vaňkovou 731526779.

 

18.6.2009

Štěňátka rostou  a jsou skvělá, hravá a mazlivá. Také už mají skoro všechna nové domovy. Fotky stále přidáváme průběžně do fotogalerie.  

 http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz

Brena se zúčastnila národní výstavy v Klatovech a získala, V2, res. CAC. My se letos těch druhých míst snad nezbavíme :-)

31.5.2009

Štěňátka už nám týden koukají na svět, fotky stále postupně přidáváme na rajce a dnes byl dodělán i nový venkovní výběh pro štěňátka, ale protože nám počasí nepřeje, zůstanou zatím doma.

Také přidány na stránky vrhu fotky z nového výběhu.

K jednotlivým jménům štěňátek byly přidány jejich barvy. V úterý počítáme s tím, že nafotíme štěňátka prvně jednotlivě, budou jim tři týdny.

22.5.2009

ŠTĚŇÁTKA MAJÍ UŽ JMÉNA!!! Postupně přidáváme fotky       http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz

12.5.2009  se Windince a Quinnnovi narodila štěňátka . Více v našich mazlíčcích -  štěňatech vrh " E"

 

3.5.2009

Cessynka začala svoji druhou výstavní sezonu minulý týden  druhým místem v Českých Budějovicích. Brena byla též druhá  a její dcera také. Co dodat ? Asi  jsme měly rezervovaná druhá místa.

Včera na pražské výstavě se situace opakovala. Cessynka byla druhá. Zde se také objevila její sestřička Cerry, která začíná ztrácet srst a předvádění ji děsně nudí, za což byla výborná 4. Svoji premiéru  a premiéru paničky zde odběhal i Diamond, který skončil výborný 3. Což považuji za úspěch, protože panička viděla výstavu úplně poprvé !!

Přidali jsme pár fotek Quinna a Windie z dnešních hrátek na zahradě, sekce Šejna, Quinn, Windie a odchovy.  http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz/

 

a poslední nejsmutnější zpráva  - opustila nás Barry

8.3.2009

Novinka je jedna veliká :-) Windynka se rozhodla,  že si předsune hárání o 2,5 měsíce  a hárá. Tím odkládáme všechny výstavy a budeme doufat, že se v květnu stane prvně úspěšnou maminkou. Více o vrhu "E" se dočtete v plánovaných vrzích.  Na výstavách se ale objevíme s našimi odchovy, které doufám  budou úspěšní jako v loňském roce.  Po štěňátkách se chystá na výstavní sezonu Brena, pak Cessynka, Cerry, určitě se někde objeví i Brit a v  neposlední řadě budou stát naši poslední  nejmladší ze štěňátek Diana, Diane, Diamond a ještě možná někdo další.

Abych měla klid, byli jsme  s Windy a Quinnem  na vyšetření očíček u MVDr. Beránka. Oba z toho vyšli bez jediné chybičky , jsou úplně zdraví, což je pro mne důležité,  protože Quinovi se blíží kvapem 6 narozeniny, které oslaví tento měsíc.

A protože v dubnu začne to správné výstavní šílenství a řádění, přejeme všem hodně úspěchů a radosti z výsledků :-)

HURÁ, HURÁ NOVÁ FOTOGALERIE !!!!! Sice na rajčeti, ale hlavně, že konečně je. Najdete tam fotky za poslední dva roky, to jsme ale ostudy, tak dlouho jsme nepřidávali fotky přímo do stránek. Bylo to složité a časově hodně náročné.   http://ronnabohemia.rajce.idnes.cz    Odkazy na jednotlivá alba jsou přidána i na jednotlivých stránkách.

 

26.1.2009

Windie byla na své první výstavě v tomto roce v Trenčíně. Ona se chovala vzorně, jenže ji to při běhu pokazila panička,  a tak z toho bylo nakonec až třetí místo. Na další výstavní klání se chystáme  až na jaře.

 

 

30.11.2008

Sen  se stal skutečností a Cessy dodělala Junior šampiona CZ, což znamená , že obě zlaté holky z vrhu "C" mají juniora. Je to skvělé ani jsme v to nedoufali, ale Cessynka  od července makala, aby získala trochu postavu a nebyla jako koule. Díky majitelům se povedlo a Cessy dostala prvního CAJCe na Speciální výstavě v Krči,  pak druhého na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi a nakonec  toho posledního na MVP Praha, kde dokonce byla ve hře o BOBa, kde zůstala v kruhu s polským  psem ze třídy šampionů. Bohužel její mládí a moje roztěkanost zapříčinily, že ji trochu neposlouchala zadní nožička a stála trochu jinde než-li měla. Ale věřím, že Cessy se rozkouká a bude z ní třeba jednou i výstavní profik jako je její tatínek Quinn.

 Pro tento rok jsme výstavní sezonu ukončili, začneme až v  lednu 2009 a to s Windie v Trenčíně. 

A co napsat o tom letošním roce?  I když to z jara tak nevypadalo, byl  velmi velmi úspěšný.  Windie  se také dostala do kondice a pohubla, což ji velmi prospělo. Nasbírala 6 CACů, z toho jeden na Slovensku a dva velice cenné na Klubového šampiona  a chybí ji jeden CAC příští rok  na českého šampiona.  Na jaře zazářila Cerry, která ze tří výstav dovezla tři CAJCe a stala se JCh. CZ.  Pak se už ukázala i Cessy, které též stačily tři výstavy na to, aby měla JCh CZ jako její sestra.  Windince se dařilo zejména na podzim , kdy dostala prvního CACIBa na MVP v Českých Budějovicích a po té Národního vítěze a titul BOB na NV Brno. Quinn se také občas někde ukázal,  ale už ho tolik nebaví, ale v párech s Windinkou se vždy probojovali do užšího výběru a na MVP Praha byli druzí asi z 20 párů.  A Šejnička? Ta odchovala  svoje poslední štěňátka. B yla to vzorná maminka a nyní si užívá klidu jako zasloužilá důchodkyně a vůdkyně smečky. Také musím zmínit  Quinnovo syna, který na Evropské výstavě v Budapešti získal titul Evropský vítěz. Sezona byla opravdu úspěšná a co si přát do té další v roce 2009 ?  Aby pejskům i páníčkům sloužilo zdraví, aby se povedly i nějaké další úspěchy, Wndinka v klidu odchovala svá první štěňátka a hlavně, aby vždycky všechno nakonec dobře dopadlo.

Všem  majitelům našich odchovaných dětí tedy štěňátek přejeme Krásné, klidné vánoce, zdraví a štěstí do Nového roku a hodně hodně úspěchů a radosti z chlupáčů a moc jim děkujeme za jejich péči o ně. 

 

6.11.2008

Windinka byla na poslední výstavě tohoto roku a svoji výstavní sezonu zakončila skvěle. Na mezinárodní výstavě v Nitře dostala první slovenský CAC a to ještě v otevřené třídě, kde byla ve svých necelých  23 měsících nejmladší. Také tam byl Quinnik, který se vystavoval ve třídě čestné, a také předvedl, že je v této třídě právem. Dostal výborný 1, Vítěz čestné třídy. Byli s Windinkou nahlášeni do párů a Quinn si zaběhal v závěrečkách o vítěze čestných tříd, ale štěstí se na nás neusmálo. Někdy příště.  Těšíme se na výstavní sezonu 2009, i když tahle ještě neskončila, a na MVP Praha budeme mít fenušky z odchovu "C" a moc jim budeme držet palce. S Cessy si zaběhám v kruhu já, abych nevyšla ze cviku :-)

28.10.2008

Urodily se další skvělé novinky :-)  V sobotu 18.10. jsme byli na národní výstavě v Brně, kde jsem moc chtěla získat na Windie národního vítěze. Vyšlo to ještě o krok lépe a Windie dostala svého prvního BOBa:-) Také jsem zkoušela, co v mladých bude dělat Cessy. Jenže ta trochu stávkovala. Ráno před výstavou běhala jak o život, o výstavě si však lehla doprostřed výstavního kruhu a usoudila, že je střed kolem kterého se bude běhat. Odstoupila jsem tedy z posuzování. Po výstavě však Cessy zase pěkně bez problémů běhala, potvora jedna mladá :-)

Druhý den v neděli jsme byli na klubové výstavě v Mladé Boleslavi. Cessy dostala přes noc rozum a běhala i o výstavu a vyběhala si krásného druhého CAJCe. A Windie obdržela krásného druhého CACe na Klubového šampiona. Víkend byl opravdu zdařilý a pěkně jsme si ho užili.

A největší novinka? Quinnův syn  se stal v Budapešti Evropským vítězem 2008!!

30.9.2008

Tak jsme byli na další výstavě tentokrát mezinárodní v Českých Budějovicích. Quinn se nepředvedl zrovna nejlépe a dostal oprávněně res. cac, a pak res. cacib, ale řekla bych, že s odřenýma ušima :-)

Za to Windinka si to užívala, prostě za piškot na konec světa, jak vždycky říkám, vybojovala CAC v mezitřídě z 5 fen, a  pak přidala ještě titul CACIB. Odpoledne  se v párech dostali do výběru 6 nej z 21 párů, ale na stupně vítězů, už nedosáhli.  Výstavu jsme si všichni užili  a spokojeně jeli domů.

3.9.2008

Tak proběhla národní výstava v Mladé Boleslavy, kde Quinn dostal V2, res. CAC , Windie V1, CAC a  Cerry poslední CAJC na splnění titulu Junior  šampion ČR.  Cerynce gratulujeme a doufáme, že ji brzy doroste kožíšek, který  si právě do Mladé Boleslavy zapomněla vzít a doma naopak nechá trému, kterou si prvně přibalila s sebou  na výstavu.  K získání potřebných třech titulů CAJC ji stačily  jen tři výstavy.I Windinka se předvedla v dobrém světle a má skvělý posudek od polské rozhodčí. Odpoledne se představil Quinn a Windie v párech , kde se nedostali do užšího výběru, přestože se k nim paní rozhodčí dvakrát vrátila.

Také byla Speciální výstava v Krči, kde Windie dostala výbornou bez pořadí, protože místo běhání čmuchala něco o zemi. asi tam bylo něco k snědku, ona je takový věčný hladovec. Na téhle výstavě zazářila Cessy ve třídě mladých, kde obdržela první CAJC. Její sestra Cerry se neúčastnila  neb juniora už má a ještě byla bez kožíšku.  Quinn  byl nahlášen pouze do plemeníků, kde skončil druhý ze čtyř, což nebylo vůbec špatné.

A nakonec  další Mladá Boleslav, tentokrát mezinárodka.  Quinn dostal V4 a Windie V3. V párech bojovali statečně, opět se k nim rozhodčí 2 x vrátila, ale vyhodnocovala se jen první tři místa a tam jsme se z 30 párů nevešli.  Tak to zkusíme  na konci září v Českých Budějovicích.

Slibované fotky, už jsou vybrané, jen je nahrát  na stránky, tak snad už brzy : - )

8.7.2008

Aktualizace se nám stále nedaří, nějak máme málo času :-( Ale snad nyní  už to dáme pomalu do kupy. Co se tedy odehrálo od února?

Quinn v Praze dostal CAC,CACIB - tedy kvalifikace Cruft´s 2009, Windie V3, z vrhu "C" tam byla Cessy, která dostala VD, ale spíše za trému než exteriér a úspěšná Cerry, která obdržela  první CAJC z 9 fen a kvalifikaci na Cruft´s 2009.

Windie byla  na MVP v Českých Budějovicích, kde dostala V3, Cowdy   V4

KV Řepeč - Quinn jako obvykle na této výstavě V2, res. CAC, avšak zazářily holky :-) Windie V1, CAC z 8 fen a Cerry dostala druhý CAJC a to z 12 fen, super úspěch.

MVP Litoměřice - Quinn V1, CAC,CACIB, Windie res. CAC, res. CACIB

Štěňátka vrh "D" je již u nových majitelů. Rozutekla se tentokrát dost daleko,  jeden pejsek je na Slovensku, fenka je ve Slovinsku a ta zbylá jsou i v Čechách dost daleko, Pardubice, Chrudim, Čáslav,Ostrava, ale jeden zůstal přeci jen za rohem na Kladně.

Dnešní aktualizace proběhla snad ve všech sekcích.

Musíme, ale už opravdu musíme doplnit fotky, předpoklad následujících 14 dnů.

 

10.02.2008

Dlouho jsme neaktualizovali, nějak nebyl čas, stále bylo něco přednějšího než-li  web. Prozatím jsou aktualizovány, Quinnovo děti, plánované vrhy,naši mazlíci.  Máme mnoho fotek včetně štěňátek vrhu "C" , kteří už jsou pěkně velcí, všechny fotky budou  přidány snad do týdne. Také chystáme článek o loňském roce.

Velkou novinkou je poslední krytí Channy, která by měla mít  štěňátka kolem 1. dubna 2008.

10.06.2007

NEJVĚTŠÍ NOVINKOU JE NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK - VRH "C" - 8.6.2007

5.5.2007 byla opět Klubová výstava v Řepči u Tábora.  Quinnik se nemohl dočkat, když ráno zjistil, že mám obvyklý baťůžek, a že se jede po 7 měsících klidu na výstavu a to ještě netušil, že s námi jede i Windie, jen tak na omrk. Už z dálky bylo vidět, že na jihu prší a prší. Po příjezdu nepršelo, ale lilo a lilo. Naštěstí se to kolem oběda protrhalo a déšť ustal.  Quinn se choval jako starý mazák, to bylo jasné, jenže ona se tak chovala k mému potěšení i Windie. Quinn nastoupil do kruhu s dalšími osmi konkurenty včetně jeho  synka.  Jediné, co zase provedl špatně, že zvedl při běhu ocásek, holt tréning nebyl neb já byla ráda, že jsem s ním  byla schopna v mém pozdním požehnaném stavu alespoň odběhat předvádění. Vše dopadlo dobře a Quinn si odnesl V2, res.CAC.

Tuto výstavu posuzovala dlouholetá rozhodčí z Anglie Stella Clark.  Její posuzování byl jeden velký naučný koncert pro ucho i oko. Každého psa důkladně prohmatala, aby zjistila, co se pod chlupy doopravdy skrývá. Její poznámky ke psům byly opravdu trefné a správné. Byl to úžasný zážitek z posuzování, který jsem zažila doposud jen jednou a to od dánské rozhodčí na německé klubové výstavě.  Ve všech třídách měřila stejným metrem. Velký důraz kladla na stavbu těla, úhlení s tím související pohyb a následně bystrý správný  výraz kolie, který umožňuje pouze dobře modelovaná hlava s dobře nasazeným uchem. Tvrdím si říct, že podle toho také dopadly výsledky. Moje odchovy a odchovy po Quinnikovi se určitě neztratily.

Na této výstavě se opět sešla  4 naše štěňátka z vrhu "B" a nedopadla vůbec špatně :-)

První do boje nastoupil Brit a to v mezitřídě. Měl další dva konkurenty.Obdržel jako jediný v této třídě známku výborná, tedy V1, ale bez titulu, protože  než by koukal, jak to umí, tak se spíše chechtal a uši byly ten tam.

Následovaly ho obě zlaté holky Barry a Berry také v mezitřídě. Holky měly dalších pět konkurentek.Berry měla skvělý výstavní den asi doposud nejlepší za její život. Stála krásně koukala a hlavně neštěkala. Tím si vybojovala druhé místo  V2, res.CAC.  Barry se také chovala tentokrát slušně, ale její odřený čumáček rozhodně nepůsobil efektně. Přesazování kytiček a rytí čumáčkem jí strašně baví. Ale  známku dostala výbornou bez pořadí. Její stavba těla velice zaujala.

Pak následovalo naše největší želízko v ohni a tedy Brena. Měla nejvíce konkurentek a to celých 9. Holky nezklamaly a zabodovaly. Brena tedy získala V1, CAC a na titul českého šampiona jí chybí jeden jediný CAC, který ale musí získat nejdříve příští rok.

Mezi tím se v kruhu také vystřídala řada Quinnových dětí, které všechny dostaly známku výborná. Vlastně všichni, kdo tam byli po Quinnovi se umístili do třetího místa, kromě Barry, která byla  výborná bez pořadí. Toto já osobně považuji za veliké vítězství Quinna, protože se potvrdilo, že  jeho kostra, kterou předává i svým potomkům je velice kvalitní.

23.04.2007

- máme nakryto - více v plánovaných vrzích- vypadá to nadějně :-)

- opět nové fotky rostoucích Quinnových dětí  a kontakty na nakryté fenušky s Quinnem -  více ve Quinnových dětech

- chystáme nové fotky Breny a Windie

10.04.2007

- máme nakryto - více v plánovaných vrzích

- nové fotky rostoucích Quinnových dětí  a kontakty na nakryté fenušky s Quinnem -  více ve Quinnových dětech

14.03.2007

Quinn se stal  TOP dospělým psem 2006 a Barry 3. TOP mladou fenou 2006.

17.02.2007

Tak jsme se konečně dočkali a máme doma naši malou nezbednici. Do Čech zavítala opět z Německa. z ch. st. of Kassiopeia, s jejíž chovatelkou máme  vynikající  přátelský vztah už 5 let.  Windie je samozřejmě naší  další velkou nadějí, jak pro výstavy, tak pro chov  v následujících letech.

Quinnik  se zúčastnil soutěže Šampion Šampionů 2006, kde  se představil ve skupině FCI I., kde však na umístění nedosáhl.

Přidali jsme odkaz na stránky Windie, doplňili fotky u odchovu "B".

27.12.2006

Tak co říci o tom letošním roce ? Snad, že se nám splnily všechny sny a přání, o kterých jsme nikdy ani nedoufali, že se mohou splnit. Už je to rok co jsme bilancovali a mně se ani nechce pomyslet, co všechno se nám tedy Quinnovi povedlo v roce 2006. A vezmeme to pěkně  po pořádku jako loni.

Zmrzlý leden -  vyrazili jsme  nejdřívě do Norimberka  na mezinárodku v doprovodu čivavičky Kasíčka a budoucí maminky Vilmy. Quinnovi  chyběly tři německé CACe a šampionát byl ještě v nedohlednu.  Zdařilo se  a Quinn získal CAC a res. CACIB. O 14 dní později jsme byli na Slovensku, kde Quinn  načal titul Grandšampiona Slovenska a k tomu přidal CACIB, BOB a výběr v pěti nejlepších v FCI I. Titul BOB  obhájil na této výstavě už po třetí za sebou.Pro příští rok přenecháme tuto štafetu jeho synovi  " Maxovi".

V únoru a březnu - jsme měli absolutní oddych a klid od výstavního ruchu, jen jsme to z povzdálí okukovali :-) I když jeden velký úspěch v březnu také byl, Quinnovi přišel potvrzený titul INTERCHAMPION a to přesně v den jeho třetích narozenin a to se jen tak někomu nepodaří.

V dubnu to však začalo - druhá mezinárodka v Německu. Quinn potřeboval CACe, ale od rána nebyl ve své kůži, spal a nechtěl se hýbat. Pak se tedy na chvilku vzpamatoval a vysnažil si titul CAC, CACIB a Sieger Berlin, mohlo to zřejmě dopadnout ještě lépe, ale nebylo mu dobře a byla jsem ráda, že titul BOB nedostal. Nevím, co kde zblafnul, ale měl pak pěkné střevní potíže. Následovala také první výstava v Rakousku, kde se Quinn mohl o krůček přiblížit Rakouskému šampionátu. Získal CACA, res. CACIB a já neměla na vybranou než přihlásit a zkusit štěstí v Salzburgu, ale to až v květnu... Pak jsme zkusili tři české výstavy, doma se nám daří vždy nejméně, troufám si říct, že je to prostředím a náladou, která panuje kolem českých výstavních kruhů.  V Českých Budějovicích získal Quinn res.CAC, ale Bela dostala CAJCe. Další týden Quinn dostal res. CAC v Praze.

V květnu - na Klubové výstavě v silném obsazení opět res. CAC, což byl velký úspěch. Tyto výstavy pro nás ale nebyly až tak důležité.  Ta první hodně důležitá byla  v polovině května ve zmiňovaném Salzburgu, Quinn měl první šanci dodělat Rakouský šampionát.  Čtyři psi ve třídě vítězů, to nebylo zrovna  málo a to včetně němců, protože pískala německá rozhodčí. Quinn zabojoval nad moje očekávání a k poslednímu CACu v Rakousku přidal ještě CACIB a BOB. Sláva, hurá Quinn má Rakouského šampiona. Týden na to byla moje oblíbená výstava v Litoměřicích, je blízko domova a je tam hezké prostředí a klid. Ráno jsme omrkli konkurenci a pana rozhodčího, kterého jsme neznali a hurá bojovat o čest. Quinn získal CAC a to byl krůček k CACIBovi. Když jsme nastoupili o BOBa nějak jsem prostě věřila, že to snad konečně vyjde i v Čechách. Měli jsme strašnou radost, nikdy se nám nepodařilo dostat na dvou výstavách za sebou BOBa a to jsme netušili, co nás ještě čeká. Quinn se prospal na odpolední soutěže a vyplatilo se to. Ve velmi početném obsazení  a konkurenci v FCI I, byl Quinn v užším výběru a nakonec  zvítězil a  dostal jeho první titul " BEST IN GROUP ". Tím se staly Litoměřice naší nejúspěšnější výstavou letošní sezóny a na ty pocity se nedá zapomenout.

V červnu jsme měli v plánu pouze jednu německou výstavu, kde mohl padnout očekávaný poslední titul na Německého šampiona. Ve třídě  byli 3 a Quinn vyhrál o delší špičku ocásku, prostě i to zahraje v silné konkurenci svoji roli. Znovu sláva - Quinn má Německého šampiona.

V červenci jsme jeli na  národku do Mladé Boleslavy. Quinn dostal druhého Národního vítěze a jeho synáček tam dostal druhý CAJC.  Spokojenost veliká.

Srpen - vsadila jsem na dvoudenní výstavu v Bratislavě a na Quinna kondici tedy kožich, který i přes léto a jakési línání byl obdivuhodný. Quinn potřeboval z obou dnů CAC, abychom byli spokojeni a to se povedlo. První den k tomu přidal ještě CACIB a BOB a druhý den CACIB. Musím říct, že závěrečky jsme si pěkně užili, byly vskutku královské k čemuž přispělo i skvělé prostředí haly včetně programu, který byl přichystán pro zpestření. Do třetice sláva - máme i Grandšampiona Slovenska. Další týden následovaly dvě výstavy v Praze / Speciální a Klubová/. Jak jsem již napsala v Čechách se nám většinou nedaří a tyto výstavy to potvrdily.

Září - tuto výstavu jsme jeli, abychom pomohli dobojovat titul Junior šampiona pro Quinnovo syna. To se povedlo a Quinn také nezklamal s res. CAC a res.CACIB.

Říjen - jeli jsme na dvě MVP do Dortmundu. První den jsme se absolutně netrefili do vkusu rozhodčí a naše vystoupení skončilo okamžitě. Druhý den, to bylo o fous lepší a Quinn vybojoval V3. Tyto dvě výstavy už jsme si jeli vysloveně užít, pokoukat se po Dortmundu, protože já už věděla, že bude s dlouhým cestováním na čas konec. Věk zahrál svoji roli a my budeme muset kromě výchovy psů zvládnout i výhovu vlastního dítka.

Listopad - tady už bylo jasné , že si to jedeme jen a jen užít, a že za známku výborná budeme absolutně nadšeni. To se také potvrdilo, protože spousta jiných psích hvězd, právě na světovce pohořela. Nám se splnil sen a přivezli jsme výbornou.

V prosinci jsme se těšili jen a jen na vánoce :-)

A co závěrem? Asi něco podobného jako loni.  Quinn je bohatší o Intra, na kterého se čeká půl roku než ho přiznají,   o  3 šampionáty okolních zemí a titul  BIG.  Na začátku roku jsem tohle určitě nečekala  a jsem  strašně šťastná, že se to povedlo. 

Děkujeme všem majitelům našich štěňátek o jejich vzornou péči a starostlivost.

Poděkování patří samozřejmě zase všem, kteří nám nějak pomohli. Třeba jen  dobrou společností na cestách po výstavách, které si odřídím, ale potřebuji nějakou "servis ženu", která mi podá napít, najíst a bude mi povídat celou cestu, aby pěkně ubíhala.  Často se mnou byla maminka anebo nějaký stejný "blázen" jako jsem já.  Za hranicemi Čech , děkuji i podpoře publika, protože ta  tam je a je slyšet.  Slyšet potlesk po vyhrání "jen" třídy, protože se posouzení rozhodčího publiku líbilo, to se vám prostě doma v Čechách nestane. Je to smutné, ale je to tak.

Pro příští rok bychom si přáli, aby byl neméně úspěšný, všichni byli zdraví a měli dostatek štěstíčka včetně pejsků. Samozřejmě nějaké výstavy zvládneme a budeme chtít uspět, ale budeme  držet palce hlavně našim dětem, štěňátkům a Quinnovým potomkům. 

My se vrhneme na chov  a to jak dvounohý,tak čtyřnohý.                                                                              

A kdož ví, třeba nás bude doma příští rok 3 na 3  :-)

Máme aktualizované stránky, je přidána sekce "Plánované vrhy" a sekce  "Barry", také jsou nové fotky  v Quinnových dětech + nabídka na tricolorního pejska právě po Quinnovi. Konečně jsme přidali fotky Šejny  a do štěňátek.

02.09.2006

Quinn získal na MVP Bratislava v sobotu titul "BOB" a v neděli "CACIB".

Brena získala na MVP v Mladé Boleslavy titul "CAJC" a její poloviční bratr po Quinovi získal poslední potřebný CAJC pro udělení titulu " JUNIOR ŠAMPION CZ ". Je  to první  dítě po Quinnovi, které splnilo titul šampiona.

Brit /60cm/, Brena /55cm /, Barry  /55cm / - všechna tato naše štěňátka , prošla úspěšně bonitací.

23.07.2006

Quinn získal na Národní výstavě v Mladé Boleslavy - CAC a  druhý titul Národní vítěz. 

Ale to  neskutečné vedro. Ze všech lidí lilo a psi nevěděli, kam mají před tím zalést. Po dlouhé době jsem byla opravdu ráda, že jsme v závěrečném boji nevyhráli. Představa odpoledních soutěží a dalších třech hodin na přímém slunci mě přímo děsila.   Výstava byla opět  krásná jako každý rok, ale letos bych pořadatelů přeci jen vytkla, že kruhy postavili jinak než-li v předchozích letech, kde chlupáči byli schováni pod stříškou.  Letos to byla jediná vada této výstavy, že ti nejchlupatější byli na  přímém slunci. myslím, že ani deštníky  nepomáhaly.

08.07.2006

Co říci v novinkách, i když se vrátíme trochu zpět k jarní výstavní sezóně. Poslední novinkou je  Quinnovo splnění  podmínek pro udělení titulu "DEUTSCHER CHAMPION /VDH/ ".

Barry obdržela na MVP v Českých Budějovicích  CAJC. Tato fenka je připravována do naší chovatelské stanice, a až bude ještě více času bude jí udělána vlastní stránka. Zatím ji můžete vidět v sekci "štěňat-vrh B"

Brit získal na KV v Řepči   krásné druhé místo z osmi vystavovaných, ale protože  první byli vystavovatelé z Maďarska, Brit vyhrál vlastně v Čechách. Na této výstavě měl ještě 3 sestřičky.  Barry byla 3, Brena byla 4 a Berry si odvezla  známku VD, což vůbec nevadí, protože  má jiné přednosti. Věnuje se agility a tanci. Svoji reputaci si určitě vylepší na NV v Mladé  Boleslavi za 14 dní. I její nejnovější foto bude přidáno  do fotek štěňat. Britík, ale též vzorně trénuje agility a možná se objeví už na podzim na nějakých menších závodech, třeba jen jako předskokan. Brena také nezahálí a připravuje se na základní pracovní zkoušky.

Přidali jsme novou sekci " Quinových dětiček", kde budeme prezentovat  jeho synáčky a dcerušky  narozené v různých chovatelských stanicích.

Také  naleznete fotky z Řepče 2006  ve štěňátkách a ve Quinovi fotky z Litoměřického úspěchu, kdopak měl doma největší radost z poháru?

 

20.05.2006

Litoměřickou výstavu jsem přihlásila v domnění, že tam bude někdo s naším štěňátkem, ale nebyl.  Quinn ráno nastoupil ve skvělé náladě  a hlavně   hrdě, což se u něho na českých výstavách nestává.   Získal  CACIBa , a pak jsem čekala o BOBa. V duchu jsem doufala, že BOB tentokrát vyjde v Čechách. Protože aniž bych to tušila, už ráno jsem si u pohárů za odpolední soutěže vybrala pohár za třetí místo ve skupině.  BOB vyšel i s krásným posudkem od pana rozhodčího.  Quinn se do odpoledne prospal, proběhl se po výstavišti a do závěrečných bojů se pustil s chutí.  FCI I posuzoval pan Václavík. Nejprve jsem myslela, že na Quina moc nekouká, ale pak nás najednou vybral do užšího výběru pěti. Pak  jen lehké proběhnutí a čekání na závěrečný verdikt. Asi jsem ani nedýchala, když od pátého místa začali postupně jmenovat plemena. V závěru jsem čekala, že uslyším to naše, ale nestalo se tak. Quinn tam zbyl jako poslední a to znamenalo strašně veliký úspěch. Quinn poprvé  vyhrál a já s ním      VÍTĚZE SKUPINY FCI  I.  Jak jsem Quinna dostala na   stupínek vítězů vůbec netuším. Jak  seděl, kde měl nohy, jak se tvářil to také nevím.  Slzy v očích mi úplně  zkazily viditelnost. Musím počkat  měsíc  a jít si koupit nějaký psí  časopis, kde to snad uvidím a doufám, že nám to bude slušet. Na cestě zpět  jsem  musela koupit šampus, aby bylo něco na oslavu, protože bylo jasné, že  to budou po takovém úspěchu doma přímo vyžadovat.

Quinn tedy získal CAC, DEVÁTÉHO CACIBa, OSMÉHO BOBa a  BIG

15.05.2006

 14.5. jsem vyrazili na MVP do Salzburgu. Vyjeli jsem už v sobotu, abychom nenechali nic náhodě. Quinn potřeboval poslední CACA na  splnění titulu rakouského šampiona. Vše probíhalo dobře, přestože celou cestu do Salzburgu lilo jako z konve, což vydrželo  ještě do 13:00. Ještě, že  je tato výstava v hale.  Ve třídě s námi  byli další 3 psi.  Moc jsem tomu nevěřila, ale  strašně jsem chtěla, aby posledního dostal. Když se kroky paní rozhodčí blížily k nám, ani jsem nedýchala, aby si to náhodou nerozmyslela. V1 CACA. Zůstali jsme v kruhu rovnou o CACIBa, postavení, jedno kolečko a postavení. Hurá CACIB zůstane také u nás. O BOBa už jsem šla v klidu, že to určitě nebudeme my, protože to bude někdo z domácích. Spletla jsem se :-), zase jedno kolečko, postavit a hurá, je to doma.

Quinn tedy dostal CACA,CACIB,BOB a splnil podmínky pro udělení titulu " Austrian champion"

 

17.04.2006

O tomto víkendu nás navštívila dvě naše štěňátka v sobotu Barry a v neděli Berry.(více ve štěňatech)

10.04.2006

Na MVP v rakouském Wieselburgu  získal Quinn V1, CACA, res. CACIB

01.04.2006

8.3.2006 byl Quinnovi přiznán titul INTERCHAMPION

 Na MVP v Berlíně získal Quinn   V1, VDH CAC, CACIB ( více ve Quinnovi )

12.02.2006

 A jak jsem začali tento rok?

15. ledna 2006 získal Quinn na  MVP v Norimberku   VDH CAC a res. CACIB (více ve Quinnovi + foto)

28. ledna  získal Quinn na MVP  v Trenčíně  CAC, CACIB, BOB a dostal se do  5 nejlepších  v FCI I.(více ve Quinnovi)

Při cestě zpět jsme navštívili  naše štěňátko "Brita" v Ježené u Jihlavy.  ( více ve štěňatech vrh"B"  + foto)

28. ledna jsem  navštívila další naše štěňátko "Brenu" v Žatci.  Brena by se měla objevit na MVP v Brně  11.2.06     ( více ve štěňatech vrh"B"  + foto)

Nové foto u Šejničky i Quinna, každý na své stránce

12.12.2005

Rok se s rokem  opět schází a my snad můžeme začít bilancovat letošní rok, alespoň z pohledu výstavní a psího. Tak tedy po pořádku.

Quinn začal tento rok opět hvězdně a v Trenčíně vybojoval  CAC, CACIB, BOB a tím splnil podmínky  pro titul Slovenský šampion krásy, to byl leden.                                                                                                             

V únoru  měl velké štěstí  a  na MVP Brně byl v mezitřídě  sám a dostal poslední CAC pro titul Českéhošampiona.                                                                                                                                                                   V březnu jsme pokusili  prvně štěstí v polských Katovicích a úspěšně, Quinn si otevřel cestu pro splnění polského šampiona polska.                                                                                                                                                      

V dubnu si Quinn otevřel cestu pro rakouského šampiona.                                                     

V květnu  získal v Litoměřicích  CAC, CACIB, BOB a na Intra mu scházel  poslední titul, který však mohl splnit  až v září, aby dodržel předepsaný  rok a den. Šejnička  porodila  druhá štěňátka a starala se o ně velmi pečlivě. Když otevřely očíčka, začal Šejně s výchovou pomáhat i Quinn. Bylo velmi krásné a poučné pozorovat celou rodinku pohromadě.

V červnu  a červenci jsme si hlavně všichni užívali štěňátek.

V srpnu jsem odpočívali a trénovali na září

V září Quinn  dostal druhý německý CAC, ale co více  na MVP ve Wroclawi se mu povedl  husarský kousek a splnil  dva tituly najednou. Nejdříve  Polského šampiona   a současně dostal CACIBa , a tím splnil  v nejkratší době v jaké mohl titul nejvyšší - Interchampion.

V říjnu jsme odpočívali, v listopadu téměř také, kromě Pražské výstavy a  sezónu Quinn  veleúspěšně zakončil  teď v prosinci v rakouském Welsu, kde získal  CACA,  CACIB. Tím potvrdil,  už zářiový titul Interchampion.

Co více dodat.                                                                                                                                                                   Sezóna byla nad očekávání úspěšná.                                                                                                                                                                               Děkuji všem, kteří nám letos drželi palce a fandili, kteří nám nějak pomohli, ať třeba jen tím, že nám podrželi dveře od haly při vstupu, všichni pejskaři víme, jak je složité mít v jedné ruce psa, v druhé vstupní list, katalog  a na zádech baťoh a sedačku, že nám připravili v hotelích pěkné zázemí a nevadilo jim naše chlupaté stvoření,  a v neposlední řadě, že  pro nás měli pochopení i doma.

Děkuji všem, kteří se starostlivě starají o naše všechna štěňátka.

A co si přát do příštího roku? Aby vše  vyšlo jako tento rok,  abychom  byli všichni zdraví včetně pejsků a povedli se nám v příštím roce splnit naše další sny, očekávání  a výstavní předsevzetí  :-)

a níže vše, co jsme přidali.

Nové fotky Quinna  z výstavy z rakouského Welsu, která byla pro nás poslední v této sezóně.  více ve Quinnov.

Nové fotky z NVP Praha - Quinovo děti

Nové fotky štěňátek vrh "A" - Affable Alfi RN v akci / Lexík /

Nové fotky štěňátek vrh "B" - postupně všech , které se nám podařilo navštívit nebo nás navštívily. více  ve štěňátkách vrh "B " Všechna štěňátka už jsou momentálně  na  hranici nejnižší chovné výšky, pro feny 51 cm a pro psy 56 cm.

 

26.09.2005

Jsme  ostudy , ale nějak jsme nestíhali vůbec nic.

Začneme  tou největší novinkou, ze které máme velikánskou radost.  V sobotu 24. září jsme byli na výstavě ve Wroclawi.  Byla to první Quinova výstava, kde mohl sáhnout po  dalším  splněném šampionátu, ale také po titulu nejvyšším.  Po týdenním tréninku na zahradě a pečlivé přípravě v pátek před výstavou, jsme   v sobotu ráno vyjeli. Quinn se celou cestu v autě nějak mlel, jindy spí a spí. Počasí nám přálo, bylo úplně letní,  a my přišli na řadu jako poslední plemeno. Tedy  zhruba  před druhou hodinou odpolední.

Sluníčko udělalo své a my byli už dost unaveni. Ranní vstávání se začalo projevovat. Ale  nakonec  jsme se oba snažili  ze všech sil. Ve třídě šampionů byl  Kvínik sám, což pro mne bylo veliké překvapení, kdy loňská výstava byla dost početně obsazená. Kvín velice pěkně běhal, naše týdenní snažení se vyplatilo. O CACIBa   Kvín stál jako přikovaný a v dálce hledal svoji druhou paničku, která jen tak " náhodou" odcházela od kruhu. Ještě jsem čekala dlouhé běhání, ale ono ejhle, ruka rozhodčí se natáhla k nám. Radostí jsem nevěděla, co dělat, a tak jsem paní rozhodčí skočila kolem krku. Pro okolí to prý vypadalo, že jí porazím, ale to jsem v úmyslu neměla.  Dlouho ještě za kruhem jsem se nemohla vzpamatovat, že to Kvín dokázal. 

Domů už jsme jeli pomalu a s rozvahou, unaveni , ale spokojeni.

 Abych nezapomněla také na naše  dětičky.

Affable Alfi se zúčastnil Speciální výstavy  kolií v Praze a ze třídy pracovní si odnesl jeho první CAC.    Alfi je vedený pracovně , a tak na výstavách určitě nebude tolik vidět, jako na cvičáku a pracovních zkouškách.

Vrh" B " nám také povyrostl.  Určitě doplníme fotky, Barry, Berry a Breny, které jsme dostali nebo si  sami udělali, neboť se na nás  byly podívat.  Barry zde byla včera.  Po uvítání , které nebralo konce, jsem zjistila, že   je po  mamince hyperaktivní  a nevydrží chviličku v klidu, je míchaná, ale v tuto chvíli více po Kvínovi. Už jim také padají zoubky, mají kolem 14 kil a jejich nohy začínají připomínat ty dlouhé žirafí.

Všechna štěňátka vypadají velmi nadějně, ale  jací budou doopravdy, to ukáže  čas. Důležité je, že pro jejich páníčky, jsou těmi nejkrásnějšími na světě.

 

26.06.2005

Přidány fotky do štěňátek vrh "A" i "B"

09.06.2005

Do Quinna přidány nové fotky.

23.05.2005

Máme štěňátka  více ve štěňátkách vrh "B"

Na poslední výstavě v Litoměřicích  Quinn dostal CAC, CACIB, BOB

 

06.05.2005

Quinn obdržel  na MVP v Praze  V3.                                                                                                                        Máme fotky štěňátka z vrhu A ve věku 16 měsíců z Krajské výstavy v Hradci Králové, kde získal Krajského vítěze.  / fotky ve štěňátkách vrh A /

24.04.2005

Vše nasvědčuje tomu,  že se Šejnička těší na svá druhá štěňátka.

Quinn získal na NV v Drážďanech svůj první VDH-CAC.

Quinn  obdržel na MVP Erfurtu  V2 a VDH res. CAC  a za týden ve Wieselburgu dostal prvého  čekatele Rakouského šampiona  a res. CACIB.

 

27.03.2005

 Novinky jsme provedli snad všude, zde tedy jen ve stručnosti rekapitulace. Více najdete v jednotlivých sekcích.

1/ Šejnička - doufáme  ve štěňátka , tatíkem náš Quinn.

2/ Quinik - Byly mu uděleny  tituly Českého a Slovenského šampiona. Stal se  Nejlepším mladým psem roku 2004 a Nejlepším dospělým  psem roku 2004. Narodila se po něm první štěňátka. A získal první čekatelství Polského šampiona.

3/Kolem 23.května 2005 doufáme  ve  vrh " B"

05.02.2005

Rok se s rokem sešel a co říct o tom minulém.  Začala bych největší novinou loňského roku, na jehož počátku  prokoukla naše čtrnáctidenní první štěňátka.  Byla krásná, mazlivá a hravá.  I letos doufáme, že se  naší mamince Šejničce narodí a budou  stejně krásná, mazlivá a hravá. Všem štěňátkům  to zůstalo do dospělosti a tím chci také poděkovat jejich pečlivým majitelům, kteří je s láskou vychovávají a milují.

Šejnička byla loni skvělou milující matkou a  to je její největší úspěch  roku. Letos bude mít tatínka  plánovaných štěňátek  neustále při sobě neboť doufáme, že se jím stane Quinn.

Velkou radostí  byl také Quinn, jehož  začátek výstavní kariéry byl  hvězdný. V devíti měsících dostal svého prvního BOBa, ke kterému přidal ještě  dva během sezóny. Vybojoval  Junior šampiona třech  států a k dokončení dospělých šampionů mu schází v ČR a SK vždy po jednom CAC. Sotva  mohl nastoupit ve třídě  dospělých/ 15 měsících/ dostal  titul Národního vítěze a  v Bratislavě  první titul CACIBa , ke kterému přidal v závěru sezóny ještě jednoho. Velikou radost  mi udělal na podzim  největším českým  titulem  - Vítěz Speciální výstavy 2004. Nepočítám  třetí místo v Německu a Rakousku a res. CACA. I tato místa byla  pěkná a co by za ně jiný dal.

Leden rychle utíká a my  se pomalu začínáme chystat na novu výstavní sezónu, kterou začneme už příští týden mezinárodní výstavou v Trenčíně. Nevím, co Quinn, ale já už začínám mít pomalu výstavní absťák.   Bylo by bezvadné, kdyby tento rok byl pro nás tak úspěšný  a krásný jako  ten loňský.

A protože jsem pomalá, tak dnes už vím, že Quinn  vybojoval  na první letošní výstavě v Trenčíně  CAC,CACIB,BOB a tím splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy.

 

09.11.2004

Quinn obdržel  na Mezinárodní výstavě v Nitře svého třetího BOBa. K tomu přidal třetí CAC a druhého CACIBa ze Slovenska. Více ve Quinovi.

8.10.2004

Přidány fotky Arnyho do štěňátek z výstavy v Brně a Quinna z výstavy v Lipsku.

10.10.2004

Tento víkend byl  velice náročný, ale úspěšný. Quinn kryl první fenušku a nečinilo mu to žádný problém ba naopak.

V sobotu se ukázal na poslední české výstavě této sezóny a  odnesl si  druhý titul CAC z mezinárodní výstavy  a pátý v pořadí v Čechách.

o všem více ve Quinnovi

03.10.2004

Poslední  aktualizaci stránek proběhla 5.9..2004 , a tak vše , co je psáno v Quinnovi  a štěňátkách od tohoto datumu, je pro vás novinkou.

QUINN  ZÍSKAL  V 18 MĚSÍCÍCH TITUL - VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY

05.09.2004

Poslední  aktualizaci stránek proběhla 30.07.2004 , a tak vše , co je psáno v Quinnovi od tohoto datumu, je pro vás novinkou.

Quinn dostal v Bratislavě  2 x CAC a 1 x CACIB a z Mladé Boleslavi k tomu přidal  CAC.

30.07.2004

Quinnovi byl  oficielně  udělen titul  - DEUTSCHER JUGENDCHAMPION

 

25.07.2004

Poslední  aktualizaci stránek proběhla 15.06.2004 , a tak vše , co je zde psáno od 19.06.2004 je pro vás novinkou včetně štěňátek.

 

24.07.2004

Národní výstava v Mladé Boleslavi byla první výstavou Quinna ve třídě téměř dospělých tedy mezitřídě a dala mu možnost prvně bojovat o titul CAC. A jak to dopadlo?  Více ve Quinnovi.

11.07.2004

Quinn se zúčastnil  5. výstavy v Německu a získal poslední CACJ VDH na udělení titulu

 junior šampion Německa. Hurá, hurá , hurááááá .  Více ve Quinnovi.

Doplněny jsou také fotky a povídání ve štěňátkách.

04.07.2004

Bylo nádherné vidět  ve čtrnácti dnech   čtyři z pěti našich kluků a porovnat je mezi sebou. Pátý štěňuch se má  také dobře a cvičí a cvičí a určitě už poslouchá lépe než-li jeho maminka. 

Všechna štěňátka se  mají stručně řečeno - skvěle. Všechna také  se  objeví na některé z výstav a my je budeme samozřejmě dále sledovat.  Nové fotky najdete - v našich mazlíčcích - štěňátkách.

Také najdete nové fotky ve Quinovi s jeho domácí kamarádkou Šejnou.

26.06.2004

MVP Brno - Quinn byl od rána ve veselé náladě, protože u kruhu nás navštívilo hned ráno jedno  z našich štěňátek. Quinn nemohl o dva dny do mezitřídy, což mne velice mrzelo, ale  vyběhal si svůj       5. CAJC a tím ukončil svoji kariéru ve třídě mladých v Čechách a na Slovensku.

A teď zpět ke štěňátku. Navštívil nás Agreeable Arny Ronna Bohemia. K mému  skvělému překvapení byl už stejně velký jako jeho maminka. Tedy v  6. měsících  měl 54 cm. Což nasvědčuje tomu, že v dospělosti bude pořádně velký. Arny si též nemůže na nic stěžovat a určitě mu ani nic nechybí.

Odpoledne po výstavě jsme zamířili do Kašnice na návštěvu dalšího štěňátka. Byl to prvorozený Admirable Amor Ronna Bohemia. Uvítal nás v krásné velké zahradě, kterou má celou pro sebe.  Bylo skvělé ho pozorovat v jeho domácím prostředí, kde je opravdovým pánem. Amor je rozpustilé přerostlé  štěně, které nenechá nic na pokoji, a tak jeho majitelé musí jeho temperament neustále krotit.

 

23.06.2004

 Byli jsme navštívit další z našich štěňátek, tentokrát  Amiable Albi Ronna Bohemia. Na zavolání přiběhl a to radostné a kňourací uvítání. Nejen , že kňourá  po mamince, ale ta podoba. Maminku opravdu nezapře.  Byl nejmenší ze všech, ale spolehlivě je všechny dohnal a malý pes z něho určitě nebude. Albi se má opravdu skvěle.

 

19.06.2004

Klubová výstava Řepeč  - Quinn dostal svůj 4. CAJC  a byl uchovněn na výbornou.

 

13.06.2004

Byla jsem navštívit jednoho rošťáka u Prahy a řeknu vám paráda. A té radosti, i když  k cizím lidem prý jen tak nejde.  Choval se jako by si mne pamatoval, ale viděl mi naposledy  8. února, a tak to bylo spíše tím, že jsem psí máma a jde ke mně každý.

  Pejsek se má jako v ráji. Velká zahrada a černý osmiletý kamarád, který si s ním hraje. Jedná se o druhorozeného pejska -  Adorable Aron   Ronna Bohemia / Roníček/

Je hodně chlupatý, a tak jsme vysvobozovali ouška, aby vůbec byla vidět. Ale zdařilo se a myslím, že fotečky se povedly.  Posuďte sami.

 

12.06.2004 

 Opět jsou z aktualizovány stránky Quinna , který nám dělá  zatím radost. V sobotu na MVP Praha  dostal  poslední CACJ, pro udělení titulu Český junior šampion.

06.06.2004

Učinili jsme  další pokus o získání posledního německého CACJ, ale Quinnik byl druhý, ale s titulem VDH res. CACJ. Sice velký úspěch, ale na dokončení titulu nestačí. Uvidíme, kam zavítáme příště.

30.05.2004

MVP Nitra, nám o nic nešlo, ale když už jsme byli přihlášeni, tak se jelo. Tentokrát to byla výprava samých ženských, pouze Quinn byl chlap. Cesta utekla rychle, protože  v autě bylo stále rušno. Quinn se cestou nenudil, protože měl mnoho práce se slečinkami, které jsme vezli v kufru auta. Neustále je kontroloval, zda mu neutekly. Quinnik dostal vcelku nezaslouženě V2, aby nemohl obtěžovat při závěrečné soutěži o BOB.  Jeho soupeř neběžel , ale neustále skákal na svého páníčka, což dozajista nebyl hezký pohled ani předvedení. 

 

16.05.2004

Novinek je opět mnoho - všechny fotky z výstav jsou v odkazu Miláčci - Quinn

Jsou také z aktualizovány Quinovi výstavy.

Honbu za tituly Junior šampiony  - jsme zahájili v Českých Budějovicích 24.4 - kde Quinnik vybojoval V1, CACJ   a k tomu přidal svého druhého BOBa. Foto na úvodní stránce.

Následující týden byla důležitá výstava v Drážďanech, Quinn bojoval, ale nakonec jsme byli poraženi a skončil          V2, res. CAC-J.  Tentokrát měl větší štěstí pejsek, kterého jsme  na minulých dvou výstavách  porazili. Prostě každý den není posvícení. Ale druhé místo z 10 psů ve třídě mladých, bylo stejně velkým úspěchem. Vysněného titulu zkusíme dosáhnout  na Klubové výstavě v Berlíně. Ale myslím, že to bude velice těžké.

Následující týden jsme vyrazili  po dlouhé době na Slovensko, na Národní výstavu v Bánské Bystrici. Quinnik vybojoval svůj slovenský CAC-J a k tomu titul  - Vítěz Slovenska mladých 2004 - Závěrečný boj o titul BOB jsme prohráli s domácí  fenkou ze třídy šampionů.

Včera jsme jeli znovu na Slovensko pokusit se o dodělání  třetího slovenského titulu CAC-J.  Hurá, hurá  povedlo se. Quinnik k němu ještě  získal titul -  Klubový vítěz mladých 2004 -

Quinn  tímto splnil podmínky pro udělení titulu -

 SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY MLADÝCH -   

tak zní oficiální název -  čili    Junioršampion Slovenska

 

11.04.2004

Tak jsme bez štěňátek. Včera jsme posledního odvezli k Olomouci. Je nám sice trochu smutno, ale jsou v dobrých rukách.  A já se mohu naplno věnovat Quinnovi a Šejně. Quinnovi začíná za dní 14 dní  ta pravá výstavní sezóna.

Včera jsme cestou domů navštívili Lexíčka čili Alfa. Nové fotky jsou v mazlíčkách.  Opravdu vypadá velice nadějně.

A určitě se objeví v budoucnu na nějaké výstavě, ale i Arny se proběhne ve výstavních kruzích a šance má úplně stejné.

Všechna štěňátka budeme bedlivě sledovat.

 

28.03.2004

Novinek je mnoho.

- Nové fotečky Quinna, Albíska a Arnyho naleznete v Mazlíčkách 

1. Za poslední týden  nám udělal nejvíce radosti Quinn . Minulou neděli 21.3. se zúčastnil mezinárodní výstavy v Norimberku , kde získal svůj první VDH CAC-J. Ve třídě byla velká konkurence jedenácti psů. A co více,  rozhodčí při udělování titulu BOB  , rozhodoval mezi Quinnem a psem Samhaven Devon. Obě feny  byly vyřazeny.   Přestože titul BOB nezískal, byl to velký úspěch a Quinn se zapsal v Německu do povědomí lidí.  Quinn stál skvěle, ale Devon  je stařší a má samozřejmě více zkušeností  s výstavními kruhy. Vždyť to byla  Quinna čtvrtá výstava.

2. Včera 27.3.2004 oslavil Quinn svoje narozeniny přímo skvěle. Na výstavě v Berlíně dostal  svůj druhý VDH CAC-J.  A tím potvrdil, že v Norimberku to nebyla náhoda.  Nebyla tam sice tak velká konkurence jako v Norimberku, ale vyhrát rozhodně nemusel.  Opět jsme se tam utkali s pejskem, který byl v minulém týdnu druhý za Quinnem.  Držte palečky,  Quinnovi chybí jeden VDH CAC-J pro udělení titulu německého junior šampiona.  Kde ho zkusíme splnit , ještě nevíme.  K narozeninám včera  dostal pískací hračku a dnes k tomu přibude i malý dort.

Quinne k tvým prvním narozeninám ti hodně štěstí, zdraví a úspěchů ve výstavních kruzích  přeje tvoje lidská  i psí smečka.

3. Všechna štěňátka jsou již zadána

 

 

15.02.2004

Až na Arnyho jsou všichni mazánci u nových majitelů. Na Arnyho čekali majitelé  čtyři měsíce.

A teď ztratili zájem bez omluvy a vyjádření.

Možná je to dobře, protože ARNY čeká třeba právě na Vás.

 

25.01.2004

Štěňátka rostou jako z vody, dva největší už mají 365 dkg.

Quinn nám udělal včera velkou radost a na své první velké výstavě se choval slušně a předpisově.

Získal  svého prvního čekatele šampiona mladých pro Slovensko /CACJ/ a co více ještě  porazil psa ze třídy šampionů a získal titul   Vítěz plemene  /BOB/.

Foto z výstavy  jsou ve fotogalerii

 

10.01.2004

Tak tu máme další fotky....  :o)

 Dnes Vám KLUKY představíme jednotlivě.

Jistě se na ně již těšíte, tak hurááááá na ně .... do -  ŠTĚŇÁTEK

 

18.12.2003

Hurá, hurá a je to tady . Máme pět kluků jako buků a mají se čile k světu.

Více ve štěňátkách

Můžete se také podívat no nové fotky našeho Quinna.

19.10.2003

Novinek je mnoho , a tak jsou provedené změny snad u všeho, co zde najdete. Změnili jsem i tatínka štěňátek , avšak na Lorda jsme nezanevřeli. Pouze na sebe oni dva neměli moc chuť. Snad někdy příště.

 

05.10.2003

Šejna získala na "Speciální výstavě " svůj poslední CAC a tím skončilo naše čekání na

"ČESKÉHO ŠAMPIONA"

31.08.2003

Quinn je o další měsíc / 5 měsíců/  starší a také těžší / 19 kg/.   V minulém týdnu jsme byli s Quinnem zkusit agility, avšak  náš mazánek fungoval spíše pro pobavení všech přítomných, Jeho příkladná lenost ohromovala. Ty nejnižší 10 cm překážky bravurně překračoval a v tunelu se mu tak zalíbilo, že si v něm i lehl.  Po té k němu přišel kamarád „ naháč „ a žadonil o hru, to nemohl Quinn odmítnout a tak najendou uměl běhat s větrem o závod.  Co mohli schodili.

Omluvou jim byl Quinův dětský věk.

 

26.07.2003 

Národní výstava v  Mladé Boleslavi pro nás vypadala velice nadějně.

Šejna byla ve třídě vítězů sama, a tak každý očekával, že dostane ten vysněný poslední CAC. Nestalo se tak,  rozhodčí zřejmě neměl  naladěno na stejnou notu.

Jeho výrok do posudku , že má Šejna velkou nohu,  zmařil naše naděje.

 

01.06.2003 

 - Veliký úspěch Šejna byla oceněna jako Výborná na Světové výstavě v  Dortmundu 2003

Na výstavu jsme vyrazili již v sobotu ráno, abychom měli čas na zotavenou po dlouhé cestě.V Dortmundu nás čekalo pěkné ubytování, v klidném prostředí, pouze 10 minut autem od výstavních hal.Posuzovací kruhy byly pokryty zátěžovým kobercem a narozdíl od českých, byly velice prostorné.Šejna byla od rána ve veselé náladě, přestože v hale byla černá lesklá podlaha, po které se jí nechtělo ze začátku chodit.  Německý rozhodčí p. Zimmer byl ke všem psům velice jemný a laskavý.  Snad proto mu ukázala bez problému svůj plnochrup a ještě ho stačila obšťastnit  studeným polibkem. Za to si zřejmě vysloužila do posudku , že má velice přátelskou povahu. Přestože nebyla v ideální chlupaté kondici, vyběhala si krásný posudek a známku výborná, která byla udělena pouze 8 fenám z předváděných 29. Bohužel nám v závěru výstavy selhal foťák, a tak nemáme to nejdůležitější  nafoceno.  Nakonec jsme se  vyfotily z veleúspěšnou Danci, Zuzky Valníčkové  a rozjeli se k domovu.