*

Fotografie  a texty - All Rights Reserved - Copyright by: Eva Náhlovská

 

GuestBook

Domů
Archiv

 

 

 

 

 

2019

Výstava Brno 22.6.2019

Co napsat o dnešním dni? Jako na houpačce.
Ráno plánovaný budíček v půl 5 a v 5:05 plánovaný odjezd od vrat se synem. Vše v pořádku.
Na cca 95 km dálnice D1 zjištění, že to stojí. Stále jsem neztrácela naději, ale vypadalo to chvilkami hodně bledě.
Nakonec se to rozjelo těsně po 8 ranní a my měli do Brna na výstavu 80 km. Věděla jsem, že to bude tip ťop.
Naštěstí jsme zaparkovali blízko haly i našeho kruhu. Nechala jsem Matěje v autě, aby postavil klec a vše potřebné přendal
z auta do klece. Vzala jsem kartáč, vstupák a pamlsky a hurá do haly.
Bylo přesně 9:00. Paní rozhodčí začala přesně, a tak jsem Bestika jen přelízla a šup s ním do kruhu. Tam byl sám,
a tak jsme byli za minutku venku s CACem . Šlo to velice rychle, tak jsem vyčkala ještě o CACIBa a ono to klaplo, Bestík dostal i CACIBa.
Bylo mi neskutečné vedro, ale šla jsem pro Happy a Matěje k bráně. Ještě, že se mnou byl. Rychle jsem se převlékla , konečně do kostýmu,
u Besta jsem to zvládla v chlupatých černých kalhotech a tričku. Učesala jsem Happy a hurá do kruhu, bylo jich tam 5. Happy vyhrála,
tak ještě o CACIBa a to vyšlo také. Teď velký problém neboť jsem s tím nepočítala a nenapadlo mi rozhodit sítě kolem kruhu,
kdo že by mohl s Happy jít. Matějovi jsem jen řekla, dělej , co já. Vzala jsem Besta, dala mu Happy a hurá o BOBa.
Dopadlo to úžasně , Happy BOS, Best BOB. Skvělé, takhle splavená jsem byla naposledy minulý týden na výstavách v Rakousku
Následovala trocha uklidnění, jídla a než jsme šli do závěrečného kruhu, podívali jsme se na naši roční brněnskou odhovankyni po Happy.
Je super i majitélé, má se jako v bavlnce a to na ni stále zanechává, tak 4 kg nadváhy.
Ke 14:00 jsme se vrátili na výstaviště, zaparkovali jsme na stejném místě jako ráno, kde nás čekal vedle auto strašný obrázek. Někdo nechal v autě 2 labradory.
Bohužel jednoho se nepodařilo zachránit  Šok, bezmoc a chtělo se mi brečet. Husí kůži jsem měla snad všude ještě za hodinu.
Ale zabalili jsme věci z auta a hurá zpět do haly na závěrečné soutěže. Abychom se odragovali.
Sledovala jsme závěrečné soutěže, pak učesala Besta a honem k přípravnému kruhu, tam jsem se k Bestíko nějak chybně nebo co ohnula k zadní nožičce
a problém byl na světě. Kalhoty od kostýmu se rozpáraly v tu chvilku od , no jak to napsat, zepředu až do zadu na spodní část zad. Co teď, tak jsem se
nenápadně doplazila zpět ke kleci, chtělo se mi pochopitelně smát, jenže to bych na sebe upozornila. Vzhledem k tomu, že mi koukalo zezadu
všechno, nebylo by to dobré. Když jsme dosedla u klece na židli, převlékla jsme se do těch černých chlupatých kalhot a hurá zpět .
V závěrečkách se Bestík krásně předvedl v pohybu, ale rozhodčí o kolii ani šeltii nezavadil ani pohledem, tak jsme si vyzvedli pohárek a jeli domů.
Zpáteční cesta byla naštěstí již bez problémů, vzali jsme to přes mekáč za odměnu a já to zapila teď pivem.
Den jako na houpačce, všichni unavení, až zítra to začnu asi pořádně vnímat, co se nám povedlo, i když mi to některé vzpomínky budou kazit.

 

14.5.2019

Happy splnila podmínky pro udělení titulu Rakouského  šampiona.  Na MVP ve Wieselburgu obdržela V1, CACA, CACIB, BOB a dostala se mezi 7 posledních v FCI 1. Bestík si také neudělal ostudu , vybojoval V1, CACA a res. CACIB, který se mu bude počítat jako plnohodnotný CACIB neboť vítězný pes je již Interchampion. Co dodat, skvělá neděle :-)

 

29.4.2019

Štěňátka krásně vyrostla do krásy. Včetně Bestíka, který je plnoletý a konečně může krýt. Už  víme, že to i dobře umí.

 

 

2018

1.7.2018

Štěňátka krásně rostou. Některá ještě budou hledat nové páníčky.  Fotogalerie  se připravuje na rajčeti.

Holky  už mají přes kilo, a když se srovnají s vrhem Happynky, tak vypadají jako obryně, ale štenda Happy jsou úplně normální velikosti.

 

23.6.2018

Grejsinka nás překvapila až 17.6.2018  kolem poledne . Ve čtvrt na 12 se narodila první holčička a ve 12:05 druhá. Obě úplně stejné 37 dkg.  Čekala jsem další, ale nic. UTV potvrdil, že ostatní  štěňátka vstřebala. To se prostě někdy stane. V příštím týdnu se těšíme ještě na štenda od Happynky.

 

27.5.2018

Obě holky jsou březí. Grejsa má termín kolem poloviny června, v bříšku má minimálně 4 štěňátka a Happy má termín kolem konce června a v bříšku jich schovává minimálně 7.  Bude opravdu veselo. Pokud jste od nás čekali na štěňátko nebo byste chtěli nového kamaráda, neváhejte se nám ozvat.

3.5.2018

Máme nakryté obě holky.  Zda jsou  v požehnaném stavu dáme na stránky okamžitě, jakmile to budeme vědět.  U Grejsy je předpoklad  potvrzení březosti kolem 12.5.2018 a u Happyny kolem 27.5.2018.  Porody Grejsa kolem 12.6.2018 a Happy kolem 1.7.2018.

6.1.2018

Přivezli jsme nového člena naší chovatelské stanice a oživení krve našeho chovu.