*

Fotografie  a texty - All Rights Reserved - Copyright by: Eva Náhlovská

 

GuestBook

Domů
Nahoru

 

 

 

 

17.2.2007

 Dlouho jsme o o našich štěňátkách  nepsali. Všechna vyrostla do krásy, a tak jsme sesbírali pár fotek a konečně je přidali na stránky. Prozatím  jsou tam fotky  Berry,  Breny a Brita. Ti  oba se zúčastnili MVP v Brně a oba skončili na skvělých druhých místech s titulem res. CAC. Brit v mezitřídě ze 4 psů a Brena  v otevřené ze 6 fen.  Brena se také loni úspěšně ukázala na MVP v Praze, kde v mezitřídě  obdržela  res. CAC a res. CACIB.  Nesmím opomenout Berry a Britíka, kteří  se připravují na letošní sezónu agility, aby ukázali, že nejsou jen výstaváci.

foto ve vrhu "B"

 

12.12.2005

Nové fotky štěňátek vrh "A" - Affable Alfi RN v akci / Lexík /,více  ve štěňátkách vrh "A "

Nové fotky štěňátek vrh "B" - postupně všech , které se nám podařilo navštívit nebo nás navštívily. více  ve štěňátkách vrh "B " Všechna štěňátka už jsou momentálně  na  hranici nejnižší chovné výšky, pro feny 51 cm a pro psy 56 cm, v 6,5 měsících super :-)

23.06.2005

Nové fotky  Arona ( Roníčka ) ve věku 1 rok. Děkujeme /více ve vrhu "A"/

Nové fotky štěňátek  ve věku 5 týdnů . /více ve vrhu  "B"/

07.06.2005

Štěňátka už koukají  - více ve vrhu  "B"

23.05.2005

Tak se dnes narodili naši mazlíci -  Vrh-B

19.05.2005

Alfíček čili Lexík se stal časopipsovou hvězdou a jeho  fotečka vyšla ve Psovi č.6/05 z Krajské výstavy  v Hradci Králové

06.05.2005

Hurá , už máme  fotky  Alfíčka čili Lexíka a máme z něho opravdovou  radost. Jsou přidány do vrhu A.

20.04.2005

Naše Šejnička se tváří maminkovatě, a tak se snad vše zdařilo.

Na Krajské výstavě v Hradci Králové získalo naše štěňátko "Alfi čili Lexík"  Krajského vítěze. Děkujeme majitelům.  Fotky snad budou později, ale o to lepší.  Lexíka jsme neviděla od 4 měsíců, a tak jsem i já  zvědavá,  jaký je.

 

27.03.2005

Tak jestli půjde vše bez problémů, tak štěňátka spatří světlo světa kolem 23.května 2005 a vy, máte-li zájem, ozvěte se. Můžete přijet jen tak se nezávazně podívat na oba rodiče   a rozhodnout se zda jsou to ti správní právě pro vás.

12.03.2005

Šejnička i Matička příroda  dostaly rozum  a tak můžeme říct , že když půjde vše podle plánu, tak  se štěňátka narodí kolem 20. května 2005. Více  info po dvacátém březnu.

Nesmím také zapomenout zmínit naše dvě štěňátka, která byla MVP Brno.  Obě štěňátka byla  na své první výstavě v hale a podle toho to také vypadalo. Já  dostala k předvedení Amora, ale ten si zjevně chtěl dělat, co chtěl a v žádném případě NE, to co jsem chtěla já.

Arny i Amor sice na výstavě  dostali známku velmi dobrá, ale bylo to v daný moment od maďarské rozhodčí správné. Oba  nebyli zrovna ve výstavní kondici, prostě se vylínávali do dospělé srsti, což nevadí při bonitaci. Ta dopadla mnohem lépe. Amor měří 60 cm a byl obonitován jako výborný a Arny 59 cm jako velmi dobrý za těžké ucho,což  by se dalo zachránit včasným stříháním.

Každý začátek je těžký. To platí pro můj chov i pro začínající vystavovatele.

Fotek jsem nafotili moc a moc, ale  nic není použitelné, protože ti dva chvíli nepostojí.

05.02.2005

I letos plánujeme štěňátka  Šejničky. Tatíkem  bude náš Quinn a vše ostatní musíme nechat na matičce přírodě, předpoklad jaro 2005. Předpokládáme silné kostry a krásné sladké hlavičky. Pokud máte zájem nebo chcete bližší informace, napište  nám nebo zavolejte.

 

Mám nové fotky nejmenšího štěňátka  Albiho, tak se můžete zde na něho podívat. Vyrostl z něho tedy pořádný hafan, ale jinak celá maminka.

Na MVP Brno 12.02.2005  se představí dvě naše štěňátka.

Amor a Arny.

 

25.09.2004

 Na národní výstavě v Brně se prvně představilo jedno z našich štěňátek / Agreeable Arny Ronna Bohemia/  a nevedl si špatně. Na své první výstavě získal známku výborná 3 ze šesti pejsků a udělal nám radost. Arny už ale nevypadá na štěňátko,  ale v devíti měsících měří minimálně 58 cm, což je velice  pěkné a slibné.

Foto  zde.

04.07.2004

Bylo nádherné vidět  ve čtrnácti dnech   čtyři z pěti našich kluků a porovnat je mezi sebou. Pátý štěňuch se má  také dobře a cvičí a cvičí a určitě už poslouchá lépe než-li jeho maminka. 

Všechna štěňátka se  mají stručně řečeno - skvěle. Všechna také  se  objeví na některé z výstav a my je budeme samozřejmě dále sledovat.  Nové fotky najdete - v našich mazlíčcích - štěňátkách.

 

26.06.2004

A teď zpět ke štěňátku. Navštívil nás Agreeable Arny Ronna Bohemia. K mému  skvělému překvapení byl už stejně velký jako jeho maminka. Tedy v  6. měsících  měl 54 cm. Což nasvědčuje tomu, že v dospělosti bude pořádně velký. Arny si též nemůže na nic stěžovat a určitě mu ani nic nechybí.

Odpoledne po výstavě jsme zamířili do Kašnice na návštěvu dalšího štěňátka. Byl to prvorozený Admirable Amor Ronna Bohemia. Uvítal nás v krásné velké zahradě, kterou má celou pro sebe.  Bylo skvělé ho pozorovat v jeho domácím prostředí, kde je opravdovým pánem. Amor je rozpustilé přerostlé  štěně, které nenechá nic na pokoji, a tak jeho majitelé musí jeho temperament neustále krotit.

 

23.06.2004

 Byli jsme navštívit další z našich štěňátek, tentokrát  Amiable Albi Ronna Bohemia. Na zavolání přiběhl a to radostné a kňourací uvítání. Nejen , že kňourá  po mamince, ale ta podoba. Maminku opravdu nezapře.  Byl nejmenší ze všech, ale spolehlivě je všechny dohnal a malý pes z něho určitě nebude. Albi se má opravdu skvěle.

 

13.06.2004

Byla jsem navštívit jednoho rošťáka u Prahy a řeknu vám paráda. A té radosti, i když  k cizím lidem prý jen tak nejde.  Choval se jako by si mne pamatoval, ale viděl mi naposledy  8. února, a tak to bylo spíše tím, že jsem psí máma a jde ke mně každý.

  Pejsek se má jako v ráji. Velká zahrada a černý osmiletý kamarád, který si s ním hraje. Jedná se o druhorozeného pejska -  Adorable Aron   Ronna Bohemia / Roníček/

Je hodně chlupatý, a tak jsme vysvobozovali ouška, aby vůbec byla vidět. Ale zdařilo se a myslím, že fotečky se povedly.   Vzala jsem ho na ruku, ale šel okamžitě na zem, protože už je to kus psa. Odhadem 23 kg.

 

***

Štěňátka rostou jako z vody. Všichni majitelé hlásí, že mají kolem 20 kg, což vzhledem k jejich věku /necelých 5 měs. / je skvělé.

Jen tak dál rošťáci.

 

Všechna štěňátka jsou již zadána.

I Arny našel své nové hodné páníčky, ke kterým pojede až do Olomouce  a má slíbeno, že se předvede i ve výstavních kruzích.

A my  přejeme všem  hodně štěstí a lásky majitelů.

 

Štěňátka našla svůj domov po celé  republice

 

Admirable Amor Ronna Bohemia - Klobouky u Brna Kašnice

Adorable Aron   Ronna Bohemia - Velké Popovice

Affable  Alfi   Ronna Bohemia - Hradec králové

Agreeable Arny Ronna Bohemia - Olomouc

Amiable  Albi Ronna Bohemia - Rakovník

  ***

mamča: Šejna 

tatík: Pan Voody...   ( VOODOO´S VOW ze Zlaté Jalny)

    

***